Bilim ve Doğanın Gücünün Kullanıldığı Saç Bilim Merkezi: Akademi Saç Terapi

Akademi Saç Terapi Merkezi

Kadın olsun erkek olsun, görselliğin en önemli parçasıdır saçlar. Görünümümüzü değiştirmek istediğimizde saçımızdan başlarız. Kadınlar renk değişimi, fön, kesim derken -kendi inisiyatifleriyle- değişimi başlatırlar. Böylelikle kendilerini ele verirler. Dışarıdan bakıldığında, mutsuz  olan kadın saçıyla uğraşır diye düşünülür. Aslında değişim kadının diğer adıdır. Saçlar konusunda erkeklerin kadınlar gibi inisiyatif kullanma imkanları sınırlıdır. Belli bir yaştan sonra doğal değişim sürecine girerlerken büyüklerinden gelen mirası reddetme şansları yoktur!

Saçlar güzellik aracı olarak görülse de güzelliğin sağlıkla başladığını kabul etmek gerekir. Saçlarımız canlı bir mekanizma olarak vücudumuzun bir parçasıdır. Onun sağlığını düşünmek güzelliğini de sağlamış olmak demektir. Yazılarımda hep bahsettiğim gibi, güzelliğin sağlıkla ilgili olduğuna inanır, öncelikle sağlıklı kalmaya çalışırım. Herhangi bir saç sorunuyla karşılaştığımda ilk başvurduğum kişi dermatologdur. Çok ciddi bir sorunla karşılaşmamakla birlikte arada sırada saç dökülmesi yaşarım. Mutlaka kan tahlili yapılır, kanda saç dökülmesine neden olacak bir eksiklik var mı diye bakılır.

Reklamlar
Reklamlar

Bugüne kadar saç sağlığımla ilgili herhangi bir kozmetik ürün ya da kuaför uygulamalarından medet ummadım. Dışarıdan yapılacak destekler tabii ki önemli ve gereklidir ama asıl olan vücudun genel sağlık döngüsünün düzgün çalışmasıdır. Alabileceğiniz tıbbi destek teşhis konulması ve reçetenizin yazılması ile sınırlı kalmaktadır. İlaçların işe yarayıp yaramadığını görmek için yapılan bir iki kontrol sonrasında -tekrar sorun yaşayana dek- hekiminiz ile işiniz bitmektedir.

Nişantaşı adreslerinde ziyaret ettiğim Akademi Saç Terapi Merkezi saç sağlığı ve kalitesini iyileştirmek, böylelikle saç kaybını yavaşlatmak adına danışmanlık ve bakım hizmeti veriyor. Danışmanlık kelimesini ilk duyduğumda bugüne kadar bir hekime bu konuda ne danışabildim diye düşündüm. Çok uzun bir liste oluşturamadım! Günümüzde bilgiye ulaşmak bu kadar kolayken, etrafımızdaki kocaman bilgi denizinde hangi bilginin doğru, işe yarar ve eğitimli uzman kişi tarafından verilip verilmediğini ayırt edemezken saç konusunda danışılacak bir kurum olması bilgiye doğru kaynaktan ulaşılması adına atılan önemli bir adım diye düşünüyorum.

Akademi Saç Terapi Merkezi Hikayesi

Reklamlar

2009 yılında kurulan merkezin uygulamalarının ilgimi çeken tarafı bilim ve doğanın gücünün bir arada kullanılmasıydı. Kurucuları Evrim Hanım ve Burcu Hanım eğitimli birer trikolojist. Yani sorunların tespiti ve yapılan uygulamalar saç  bilimine dayandırılıyor. Önce saçın durumu ve sorunları hakkında detaylı analizler yapılıyor. Analiz sonucuna göre tedavi yöntemi ve kullanılacak ürünlerle kişiye özel program hazırlanıyor.

Merkezde Svenson marka ürünler kullanılıyor. Bu ürünler sentetik hiçbir madde içermiyor. Olabildiğince organik ve bitkisel bileşenler içeren ürünler -gelişmiş nano teknolojik yöntemler kullanılarak inceltilmiş yapıları sayesinde- saç ve saç derisine kolayca nüfuz edebiliyor. Böylelikle etkileri artmış oluyor. Kozmetik tabanlı ürünlerle saç konusunda bilimsel yaklaşımlar sergileyen merkezin Kelliğe son! Saç çıkarmak bizim işimiz! gibi söylemleri yok. Saçınızla ilgili durum tespiti yapılıp gerçekçi vaatlerle bir yol haritası çiziliyor.

Merkezin genel görünümü bir kliniği andırıyor. Beyaz önlüğüyle bizi karşılayan Evrim Hanım merkezin kurucularından. Evrim Hanım önce çeşitli saç sorunları nedeniyle kendilerine başvuran kişilerin tedavi öncesi-sonrası fotoğraflarıyla, yaptıkları uygulamaların sonuçları hakkında paylaşımlarda bulundu. Her yaştan kadın ve erkek -farklı saç sorunlarından muzdarip olan kişiler- üzerindeki uygulama sonuçları merkezin başarı tablosunun bir kanıtıydı.

Saç Analizi ve Uygulama

Evrim Hanım’ın saçlarımla ilgili çıplak gözle görüp söylediği güzel sözler saçlarımı kimyasallarla, ısıyla yıpratmamış olmanın haklı gururunu yaşattı bana. Sonrasındaki mikroskobik inceleme ile detaylı saç analiz sonuçlarını paylaşarak saçlarımın ihtiyacı olan uygulamanın şeklini belirledi.

Genel bakım uygulaması için uygulama odasına geçmeden önce saçlarım yıkandı. Yıkama sonrası saçımın nem tutuşunu artırmak için bana özel hazırlanmış kremsi bir karışım saçıma sürüldü. Uygulamanın etkisini artırmak için 10 dakika süreyle saçıma buhar makinesinde ısı verildi. Ardından saçım tekrar yıkandı.

Akademi Saç Terapi Merkezi

Tekrar odaya geldiğimde bu sefer biri yeşil iki tüp solüsyon ve ucu pamuklu uygulama çubuklarıyla bakımın ikinci aşaması başladı. Önce yeşil solüsyon pamuklu çubuklar yardımıyla saç diplerime uygulandı. Odayı saran mentol kokusuyla birlikte solüsyon yavaş yavaş saç diplerime nüfuz etmeye başladı. Ardından ikinci solüsyon da aynı şekilde uygulandı. Solüsyonların antiseptik özelliği olduğu uygulamayı yapan bayan tarafından belirtildi.

Akademi Saç Terapi Merkezi

Diğer uygulama odalarının önünden geçerken gördüğüm kırmızı ışığın ne işe yaradığını merak ediyordum. Tavandan sarkan lambadan saçlarıma doğru yayılan ısı ile birlikte baş ve boyun masajı başladı. Bu esnada gözlerimi açık tutmakta zorlandığımı söyleyebilirim. Saçlarımın kurutulmasıyla genel bakım sona erdi.

Bakımda kullanılan malzemelerin saçlarımda bıraktığı koku evde yapacağım yıkama sonrasında son bulur diye beklerken, azalsa da devam etmiş olması etkili bir uygulama zincirinden geçtiğimi gösteriyordu. Saçlarımın daha dolgun, yatışmış ve parlak görünümü ise beni çok memnun etti.

Merkeze gelen erkeklerin azımsanmayacak sayıda olduğunu söyleyebilirim.

Saç Bakımı Tüyoları

Merkezden ayrılmadan önce Evrim Hanım’dan birkaç önemli tüyo aldım;

 • Yıkama sonrası açılan saç kapaklarının kapanması, saçın nem tutma özelliğini artırması, saçın kolayca taranması için saç kremi mutlaka kullanılmalıdır. Kremin saç diplerine değil, uçlara uygulanması gerekiyor.
 • Saç dökülmesinin sebebi şampuan veya saç boyası değildir. Saç normal yaşam döngüsü içinde dökülerek yeniden çıkmaktadır. Önemli olan, dökülen saçların yerini kaliteli ve güçlü saç tellerinin almasıdır.
Akademi Saç Terapi Merkezi

Suadiye’de de bir şubesi bulunan AST’ye Akademi Saç Terapi web adresinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiyle ve doğal kalın.

Reklam

İlginizi Çekebilir


“Bilim ve Doğanın Gücünün Kullanıldığı Saç Bilim Merkezi: Akademi Saç Terapi” için 20 cevap

 1. Merhaba
  Söz ettiğiniz yere gittim ve önerdikleri bakımları yaptırdım. Değişen hiçbir şey olmadı. Paranızı boşa harcamayın diye düşünüyorum.

  Beğen

 2. ücreti ne kadar dı acaba ?

  Beğen

  1. Merhaba. Fiyat bilgisini merkezden alabilirsiniz.

   Beğen

 3. Şahsen kendi giden biri olarak şöyle bi tavsiyede bulunim asla gitmeyin 2ayın sonunda onca para vermeme ramen saçlarım ömrümde dökülmediyi kadar fazla döküldü ve önüne geçemiyorum şuan haddinden fazlada psikolojim bozuldu mantık şu olması lazım madem sözde böyle bi buluş var ve sözde dökülmenin önüne geçiyorsun neden halen okadar saçsız insan var manidar yani kısacası giden ve saçı daha fazla dökülen bi insan olarak kesinlikle gitmeyin

  Beğen

  1. DOĞALI VARKEN

   Merhaba, çokça memnun kalan insan da var. Tabii bir ilaç, kozmetik ya da uygulama birine iyi geliyor diye herkese iyi gelmesi beklenemez. Umarım en kısa zamanda çözüm bulursunuz. Bir doktora başvurup, saç dökülmenizin başka sebebi olup olmadığını öğrenmenizi tavsiye ederim.

   Beğen

 4. Bir Güzellik Hikayesi

  Ah kesinlikle daha fazla bu tip yerler açılmalı.

  Beğen

  1. Aynen. Çok ihtiyacımız var.

   Beğen

 5. Renkli Pasta Sepeti

  Saçlarımız bu bakımı hak ediyor sanırım… Sevgiler..:)

  Beğen

  1. Teşekkürler. Sevgiler 🙂

   Beğen

 6. Bilmediğimiz ne çok şey var (:

  Beğen

  1. Teşekkürler 🙂

   Beğen

 7. Çok güzel bir merkezmiş. İşin ehlini bulmak çok önemli..

  Beğen

  1. Evet gerçekten öyle.

   Beğen

 8. Saçlar çok önemli bence de 🙂

  Beğen

  1. Teşekkürler. Sevgiler 🙂

   Beğen

 9. hatice yazıcı (örgüçantam)

  Tiyolar çok önemli 🙂 ne güzel dört dörtlük saç sağlığı.

  Beğen

  1. Vücudumuzun her organı gibi saçlarımız da sağlıklı olmayı hak ediyor 🙂

   Beğen

 10. Keşke izmir’de de böyle merkezler olsa.

  Beğen

  1. Doğru. Bu tür yerler keşke daha yaygın olsalar.

   Beğen

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: