Diadermine High Tolerance Hassas Ciltler İçin CC Krem Yorumum

Diadermine CC Krem

Bu aralar kozmetik marketlere sıklıkla uğrar oldum. İçime sinen, içeriği iyi, deneyimleyip sizlere önerebileceğim ürün bulma konusunda biraz sıkıntı çekiyor olsam da detaylara indikçe alternatifleri yakalıyorum.

Yakın zamanda keşfettiğim Diadermine’in deneyimlediğim ilk ürünü Hassas Ciltler İçin CC Krem oldu. Şöyle bir baktığımda ürün çeşitliliği ve içerikleri anlamında tatmin edici buldum. Bunun yanında uygun fiyat skalasıyla da cilt bakım programımda geniş yer vereceğimi söyleyebilirim.

Dedim ya, uygun fiyatlı bir CC krem arayışındaydım. Karma ve hassas bir cildim var. Cilt bakım ürünlerinde ürün gamı çok geniş olduğundan seçim yapmak kolay. Makyaj ürünleri konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bazı firmalar makyaj ürünlerinde de cilt tipini gözetmeye başladılar. Ama içerik bakımından kullanabildiklerim oldukça sınırlı. Önceleri BB krem kullanıyordum. Organik ve doğal içerikli bir markanın ürününü bir süre kullandım. Cildimi fazla yağlandırdığını görünce bırakmak zorunda kaldım.

BB krem mi CC krem mi tartışmasına girmek istemiyorum. Bence ikisinin de yeri farklı. CC kreme geçiş yapmak istedim, çünkü hassas ciltlerde yaşanan kızarıklık sorununu örtmede çok başarılı. Benim için cilt tonu eşitleme özelliği kapatıcılık özelliğinden daha önemli. Çok doğal bir görünüm sunuyor. Ayrıca içerikleri de oldukça farklı. BB krem ya da CC krem fark etmez, bu tür kremlerden beklenti fondötenin sunduğu görünüm olmamalı.

Diadermine High Tolerance Hassas Ciltler İçin CC Krem beklentilerimi yüksek ölçüde karşıladı. Cilt tonunu eşitleme ve kızarıklık görünümünü azaltma konularında tam istediğim gibi bir sonuç elde ettim. Akne ve fazla koyu olmayan güneş lekem konusunda ise miktarı biraz artırdığımda iyi bir kapatıcılık elde ettiğimi söyleyebilirim.

İçeriği de iyi. Hassas ciltlerin en çok ihtiyacı olan yatışmış ve rahatlamış cilt hissini sunuyor. Cilt için çok faydalı olan Defne yaprağı özütü iyileştirici özelliği ile etken bileşen olarak karşımıza çıkıyor. Argan yağı ve aspir yağı nemlendirme özelliğini veren diğer doğal bileşenleri. Kolay emilen, gözenek tıkamayan bu iki değerli yağ, yağlı ciltler başta olmak üzere her cilt tipinin kullanabileceği yağlardır. Shea yağı ve gül suyu da bulunuyor.

Güneşten koruma özelliği bulunmuyor. Birçok özelliğin tek bir üründe bulunması onu pratik yapsa da bazı uygulamaların kendine özgü ürünlerle yapılması etkisini daha güçlü kılmaktadır.

Ürün paraben, silikon ve parfüm içermiyor. Kolay emilen bir formülü var. Uygulandıktan kısa bir süre sonra cilde oturuyor.

Uygulama önerilerimi şöyle sıralayabilirim:

  • Ürünün bir nohut büyüklüğünde kullanılması yeterli. Leke sorunu varsa kapatıcılığını artırmak için biraz daha artırabilirsiniz. Ama bence az miktar daha güzel bir görünüm sunuyor. İsterseniz ayrıca concelear kullanın.
  • Doğal ışıltılı bir bitişi var. Makyaj bazı olarak da kullanılabilir.
  • Sanırım tek bir renk tonu var. Açık tenli biri olarak, uyguladıktan sonra cildimle çok güzel bütünleştiğini söyleyebilirim.
  • Nemlendirme özelliği gayet iyi. Ancak kendi cilt tipinize uygun nemlendiricinizin üzerine de uygulayabilirsiniz. O zaman bahsettiğim ışıltılı görünümü biraz zayıflıyor.
  • Ben elle uyguluyorum. Hafif bir yapısı olduğundan sünger ya da fırça ürünü emebilir.
  • Allık, pudra gibi bir ürün kullanacaksanız, uyguladıktan sonra ürünün cildinize nüfuz etmesi için biraz süre verin.
  • Güneş kreminizi sürmeyi unutmayın.

Sevgiyle ve doğal kalın.

Reklam

İlginizi Çekebilir


Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: