Koç Boğa ve İkizler Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

Burçların Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

Eskiden gazetelerde günlük fal diye okuduğumuz burç yorumları günümüzde hayatlarımıza etkileri anlamında değerlendirilen; kişilerin ve ülkelerin kişisel, sosyal, finansal planlamalarına yön veren astroloji çalışmaları hâlini aldı ve burçlar son zamanlarda daha fazla dikkatimi çekmeye başladı. Ben de burçların özelliklerine uygun olan esansiyel yağları burçları gruplayarak sizlerle paylaşmak istedim. 

Astroloji ve burçlar konusunda uzman olmadığımı söylemek isterim. Herkesin bildiği bilgilere aromaterapinin gücünü ekleyerek her burcun güçlü ve zayıf taraflarını destekleyen esansiyel yağları size anlatacağım. 

Burcunuzun özelliklerine göre kullanabileceğiz esansiyel yağları öğrenerek  aromaterapiyi hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. 

Koç Burcu

Koç, bir koç boynuzu ile temsil edilen burçlar kuşağının ilk burcudur. Mars tarafından yönetilmektedir.

Özellikleri ve Uygun Esansiyel Yağlar

Reklamlar
Reklamlar
 • Ateşli, dik başlı ve öncüdür. Lider olarak doğarlar. Rekabetçi ve agresiftirler. Aklına koyduklarını yaparlar. Mars’ın iddialı ateşini yumuşatan ve sakinleştirebilen esansiyel yağlar; papatya, lavanta, mercanköşk, gül, paçuli ve nanedir.
 • Savaşçıdırlar. Koçların savaşçı bilgeliğini geliştirmesine yardımcı olacak esansiyel yağlar; ıtır, günlük, sedir, misk adaçayı, elemi, sandal ağacı, vetiver, nerolidir.
 • Bağımsızdır, kendini motive eder. Çoğu Koç utangaçtır. Sizi tanıdığında ve size güvendiğinde gerçek sıcaklığını ve coşkusunu daha iyi ifade edecektir. Çabuk öfkelenirler. Koçun kendi patlayıcı ifadesinin farkında olması ve diğerlerinin ateş hattından çıkmasını bilmeleri gerekir. Koç’u daha iyi arkadaşlık ve fedakarlığa açabilen esansiyel yağlar; melekotu, benzoin, ıtır, bergamot, yasemin, sedir, selvi, ölmez çiçek, gül ağacı, sandal ağacı ve paçulidir.
 • Koçlar Mars enerjisinin sağlıklı akışını desteklemek için egzersize ihtiyaç duyar. Koçlar hem ekip çalışması etkinliklerinde hem de bireysel etkinliklerde başarılı olma gücüne sahiptir. Sağlığı ve karakterin gücünü destekleyen esansiyel yağlar; fesleğen, karabiber, ardıç, okaliptüs, çay ağacı, kakule, ıtır, limon, greyfurt, nane, biberiye ve adaçayıdır.
 • Özgün ve bireysel yollarla yaratabilecekleri sürece girişimci, mucit, CEO, sporcu, önderlik gibi mesleklerde Koç’u sık sık bulabilirsiniz. Yaratıcılığı ortaya çıkaran esansiyel yağlar; biberiye, petitgrain, neroli, melissa, nane, fesleğen, günlük, portakal, ölmez çiçek, tarçın, ylang ylang ve karanfildir.

Boğa Burcu

Burçlar kuşağının ikinci burcu Boğa’dır. Venüs tarafından yönetilen bir sabit toprak burcudur.

Özellikleri ve Uygun Esansiyel Yağlar 

 • Sabit burçlarda doğanların değişmesi çok zordur. Toprak burçları pratik ve değişmezdirler. Buna bir de inatçı, hantal, kendi bildiğini okuyan boğanın enerjisini ekleyin. Boğa doğalarında negatif, tembel, inatçı, değişime dirençli ve söz dinlemez olabilirler. Tüm varlıklarını tek bir amaç üzerinde yoğunlaştırabilir ve bu amaç doğrultusunda ısrarla çalışarak başkalarının nedenlerini veya önerilerini görmezden gelebilirler.  Boğalara inatçılığı ve dik başlılığı konusunda yardım edebilecek esansiyel yağlar; kişniş, limon, nane, çam, papatya, mercanköşk, neroli, lavanta ve vetiver.
 • Neyse ki, Venüs tarafından yönetilen, aynı zamanda nazik, hassas bir tarafları vardır. Venüs sayesinde iyi yemek, sanat, müzik veya güzel bir bahçe olsun, hayatlarının her alanında zevk alırlar. Kendi içlerinde ve başkaları ile huzur içinde hissetmek için sağduyulu bir ortama ihtiyaçları vardır ve böyle bir ortam oluşturmak için zaman ve özen gösterecektir. Uyum ve duygusallık ararlar ve her ikisini de neredeyse yaparlar. Şehvetli doğalarını destekleyen esansiyel yağlar; yasemin, neroli, paçuli, gül, sandal ağacı, ylang ylang, misk adaçayı ve karabiberdir.
 • Boğalar stres ve gerginliklerinin çoğunu omuzlarında ve boynunda taşırlar. Boğaz ağrısı, kulak ağrısı, baş ağrısı ve sert boyunlara eğilimlidirler. Diğerlerini memnun etme, durumları yatıştırma ve başkalarının acısını alma ihtiyacıyla tüm bu yükler, zavallı boğanın üst bedenine yük getirir. Ağrıyan kasları ve sertliği hafifleten esansiyel yağlar; okaliptüs, zencefil, ardıç, lavanta, limon, karabiber, papatya, biberiye ve adaçayıdır.

İkizler Burcu

Burçlar kuşağının üçüncü burcu İkizler değişken ve hava grubunda yer alır. Değişken burçlar esneklik ve akışa devam etmek anlamına gelir. Hava burçları tamamen akıl, zihinsel yetenek ve iletişim ile ilgilidir. İkizler, ruhu maddeye, ruhu kişiliğe bağlayan ve zihni temsil eden gezegen Merkür tarafından yönetilir.

Özellikleri ve Uygun Esansiyel Yağlar

 • İkizlerin zeki, konuşkan, hızlı öğrenen ve bilgi toplayıcılar olduğunu hayal edebilirsiniz. Düşüncelerinin faaliyetlerini, birçok sorunun cevapları araştırma, sorgulama ve özümsemesine izin verirler. İkizler konuşmacıdır. Merkür sayesinde, akıllı ve meraklı, konuşmaya istekli oldukları kadar dinlemeye ve öğrenmeye hazırdırlar. Herhangi bir konuyu süslemek ve güzelleştirmek için derin bir hayal gücüne sahiptirler. Hızlı bir zihni destekleyen ve düşüncelere odaklanmaya yardımcı olan esansiyel yağlar greyfurt, fesleğen, bergamot, biberiye, sedir ağacı, selvi, zencefil ve tarçındır.
 • İkizler’in çift bir yönü vardır: bir yin / yang özelliği. Bu İkizler’e kararsızlık duygusu verebilir, bir hevesle zihinlerini ve ruh hallerini değiştirebilir. Bir konunun her iki tarafını da görebilir ve her birini aynı anda tartışabilirler. İkili bir doğaya sahipken, İkizlerin hangi tarafını göstereceğinden asla emin olamazsınız. Esprili, çok yönlü iletişimci mi, dağınık, uçarı bir geveze mi olacak… İkizleri dengeleyen esansiyel yağlar petitgrain, sandal ağacı, ardıç, lavanta, vetiver, mür ve nerolidir.
 • İkizler, çekici ve sevimlidirler. Kendilerini arkadaşlarıyla paylaşmayı severler. Sosyal uyarımdan hoşlanırlar, ancak eğlendirilmezlerse, hemen sıkılır ve huzursuz olurlar. Orada ve burada süzülen, bilgi ve arkadaş toplayan, sonra daha fazla entelektüel bitki özü için başka bir yere süzülen yoğun bir arı gibidirler. Bu onların biraz güvenilmez görünmesini sağlayabilir, ancak İkizler arısı umursamaz çünkü kendi bilgi toplama dünyasında ve kendisi için dışarı çıkar. Duyguları yerine zihinleri tarafından yönetildikleri için, zaman zaman kendilerine hizmet eden, ben merkezli ve bencil olabilirler. Neyse ki, çok sevimli, samimi ve karizmatik oldukları için, çoğu zaman kusurlarını fark etmezsiniz. İkizler’in genellikle iç çatışmalara neden olan bir gövdeye sarılmış iki ayrı doğası vardır. İki taraf her zaman bir araya gelmez. İçerideki İkizler’in bağlanmasına yardımcı olan esansiyel yağlar gül, neroli, yasemin, sandal ağacı, ylang ylang, ıtır, papatya ve melisadır.

Reklam

İlginizi Çekebilir


Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: