Yengeç Aslan ve Başak Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

Burçların Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

Burçların özelliklerini ve onları destekleyen, dengeleyen esansiyel yağları bulacağınız yazı dizisinin ikincisi Yengeç, Aslan ve Başak burçlarını ilgilendiriyor. Siz de aromaterapiyi hayatınızın bir parçası yapabilirsiniz. O zaman hemen burcunuzu bulun ve okumaya başlayın! Sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı unutmayın. Onların da aromaterapiye ihtiyacı var. 

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu, burçlar kuşağının dördüncü burcudur. Su burcudur. Ay, Yengeç burcunu yönetir ve Yengeçler, ayın gelgitleri ve kendi iç ritimleriyle uyumludur.

Özellikleri ve Uygun Esansiyel Yağlar 

Reklamlar
 • Yengeçler, çevrelerinde güvenli bir sığınak seven ve tehdit edildiğinde kabuğuna geri çekilen ev kuşudur. Tüm burçlar arasında Yengeçler ilk gülen veya ağlayan kişilerdir ve genellikle tam olarak ne hissettiklerini ifade ederler. Evi ve aileyi seven Yengeçler’in evleri kabuklarıdır ve görünüşleriyle gurur duyarlar. Gelenekler onlar için çok önemlidir ve aile tarihine değer verirler. Ancak geçmişten vazgeçmeyi ve şimdiki zamanda yaşamayı unutarak bu özelliği çok ileriye götürebilirler. En büyük güçleri olan kararlılık da bu şekilde uygulandığında en büyük zayıflıkları olabilir. Yengecin geçmişi bırakmasına yardımcı olan yağlar günlük, selvi, gül ve paçuli’dir.
 • Yengeçler duyguları ifade etmekten korkmazlar. Bunu Ay’ın etkisi ile birleştirin etraflarındaki tüm enerjik etkileri hisseden zodyakın en karamsar burcudur. Ay Yengeçler için zorlu bir burçta ise, karamsar ve huzursuz hissedeceklerdir. Uyumlu bir burçta, Yengeç çiçek açacak ve parlayacaktır. Yengeçler sezgileri güçlü, sempatik, duygusal, kibar ve sevecendir. Ancak, Yengeçler’in kabukları olduğunu unutmayın, bu yüzden de güçlü istekli, savunmacı, inatçı ve koruyucu olabilirler. Yengeç başarısız olursa genellikle kabuğuna çekilir ve surat asar. Tehdit altındayken evlerine geri dönmek, kapıyı kapatmak ve güvenli çevrelerine sığınmak isteyeceklerdir. Evlerini huzur ve barışla doldurmak çekingen ve hassas Yengeçler için çok önemlidir. Çevreye huzur duygusu getiren esansiyel yağlar; papatya, melissa, sandal ağacı, ıtır, ylang ylang, gül, vetiver, lavanta ve neroli’dir.
 • Yengeç anneliğin astrolojik işaretidir. Anneliğin bir Yengeç üzerindeki etkisi iyi veya  kötü son derece önemlidir. Bazen Yengeç anneliğini bırakmakta zorlanır ve her türlü ilişkide onu ya da imajını yeniden yaratır. Başkalarına bağımlılıklar geliştirmek için hızlıdır veya diğer birçok kişiye anne figürü olarak davranır. Bağımsızlığı ve sağlıklı bağımlılığı kolaylaştıran esansiyel yağlar; gül, ıtır, adaçayı, neroli, yasemin ve günlük.
 • Yengeç göğüsleri ve mideyi yönetir. Genellikle Yengeçler mide ağrıları ve sindirim bozukluklarından muzdariptir. Sindirime yardımcı olan esansiyel yağlar nane, bergamot, rezene, mercanköşk, biberiye, papatya, kekik, anason ve limondur.
 • Mideleri tarafından yönetilen Yengeçler, iyi yiyeceklere yönelir ve mutfakta genellikle bir mutfak keyfi yaratır. Bir restoranda şef olmak bir Yengeç için iyi bir meslek olacaktır. Ayrıca hemşirelik, çocuk bakımı, sosyal hizmet, öğretim, ebelik ve psikoterapi gibi herhangi bir bakım işinde de bulunurlar. Tarihten zevk almaları, onlara bir kütüphaneci, arkeolog veya tarihçi olarak çalışmalarını sağlayabilir. Ne iş yaparsa yapsın Yengeçler geleceklerini güven altına almak isterler. Finansal güvenlik önemli hale gelir ve daha sonra konforu güvence altına almak için gelir biriktirme eğilimi olabilir. Benzoin, clary, adaçayı, mercanköşk, lavanta, papatya, günlük, sardunya, yasemin, melissa ve selvi esansiyel yağları ile gelecek korkusu hafifletilebilir.

Aslan Burcu

Aslan, burçlar kuşağında beşinci sıradadır ve sabit bir ateş burcudur. Sloganı “Ben Yapacağım”dır. Aslanlar, güneş sistemimizin merkezi olan Güneş tarafından yönetilir ve bu nedenle Aslanlar, kendilerinin burçlar dünyasının merkezi olduğuna inanırlar.

Özellikleri ve Uygun Esansiyel Yağlar

 • Sabit bir burç olan Aslanların değiştirilmesi kolay değildir. Ateş yönü onların tutkularını ve bir ideale olan bağlılıklarını göstermektedir. Aslanlar, ilgi odağı olmayı, bir etki bırakmayı sever. Bununla birlikte basmakalıp hırs ve eğlenceyle gösteriş yapsa da bazı Aslanlar sessiz ya da utangaçtırlar ve öz farkındalıklarının öz bilinç üretmesine izin verirler. Aslanları Aslanlıklarında birleştiren şey Güneş gibi parlama ve önemli olarak tanınma arzusudur. Her Aslan tutkularıyla, o yaratıcı jeneratörle, kalpteki o Güneşle, bu ışıltıyla temas halinde olmalıdır. Aslanlar gurur duyulacak bir şey ister ve övülmek, saygı duyulmak ve hayran olmakla gelen duyguyu ister. Aslanlar gurur duyulacak bir şey ister ve övülmek, saygı duyulmak ve hayran olmakla gelen duyguyu ister. Bunlar gerçekleşmezse hareketleri dengesizleşir. Aslan hayvanların kralıdır. Aslan Burcu aslanlar gibi güçlü, korkusuzdur, büyük bir dayanıklılığa ve şiddetli sadakate sahiptir. Kraliyet muamelesi görmekten hoşlanırlar ve krallıklarına adalet, yoldaşlık ve eğlenceli bir ruhla hükmederler. Aslan kral öznelerini zengin bir şekilde ödüllendirir ve çok cömert, sıcak kalpli ve hatta harika romantik olabilir. Muhteşem bir mevcudiyet duygusunu destekleyecek ve görkemli bir malikanede açıklığa izin verecek birçok esansiyel yağ vardır. Bu yağlardan bazıları gül, neroli, yasemin, günlük, mür, vetiver, karanfil, sandal ağacı ve melissa gibi daha yüksek titreşimlerdir.
 • Aslan burcunun çocuklara bir yakınlığı vardır ve yetişkin Aslanların çocukluğu ve oyunu geri kazanmak için eşsiz bir yeteneği (ve hayati ihtiyacı) vardır. Aslanların gururu gibi, aile yapısı da Aslan için çok önemlidir; çocuklar şiddetli bir şekilde korunur, aşırı derecede oynanır ve bolca sevilir. Aslanların arkadaşları, meslektaşları ve sevgilileri tarafından çok rağbette olmasını sağlayan bir ruh cömertliği vardır. Aslan onuruna düşkündür ve adil oyun ve dürüst davranışa bağlılıkları yüksektir. Hiçbir şekilde aldatıcı ve gizlenmiş değildirler; Aksine Aslanlar, inançlarına ve eylemlerine sahip olma konusunda cesurdur. Bir Aslanın çekiciliği herkese uzanır. Aslan’nın karakterin hayırseverliğini teşvik eden ve ruhun cömertliğini artıran esansiyel yağlar selvi, lavanta, sardunya, papatya, tarçın, günlük, benzoin ve elemidir.
 • Aslan vücutta, kalbi, sırt ve omurgaya hükmeder, bu yüzden Aslanlar kalplerine iyi bakmalı ve kendilerini aşırı zorlamamaya dikkat etmelidir. Zayıf veya fiziksel olarak zorlanmış bir sırt, zavallı aslanı da rahatsız edebilir. Sırt ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilecek esansiyel yağlar okaliptüs, çay ağacı, kafur, lavanta, zencefil, ardıç, limon, nane ve biberiye.
 • İlişkide tutkuyla sevmek ve sevilmek ister. Romantik ve sevgi dolu Aslan büyüleyecek, eğlendirecek, hediyeler ve övgü ile sizi şaşırtacaktır. Aslan burcu mensuplarının uzun vadeli ortaklıklar kurması aslan mı yavru mu olmasına bağlıdır. Aslanlar sıcak ve cömert; dürüst ve onurlu, sadık ve sizin için savaşmaya isteklidir. Aslanlar drama kraliçesidir (erkekler bile). Sizi filmlerinde yardımcı yıldız olarak seçerler ve senaryoyu takip etmediğinizde ya da daha da kötüsü onları hiçe saydığınızda nefret ederler. Aslan’ın ateşini yakabilecek esansiyel yağlar karabiber, adaçayı, yasemin, neroli, paçuli, gül, sandal ağacı, ylang ylang ve tarçındır.
 • İş hayatında Aslanlar lider olarak doğarlar. Başarılı olmak için belirgin bir kararlılıkla hırslıdırlar. Tutkuları ve kendine olan güvenleri başkalarına otoriter ve boşuna görünebilir. İş arkadaşlarını dinlemeyi ve bazen ilgi odağını paylaşmayı hatırlamaları gerekir. Birçok Aslan üst yönetimde departman başkanı, CEO ve kendi şirketlerinin başkanı olabilir. Aynı şekilde yaratıcı pozisyonlarda, halkla ilişkilerde ve sözcü olarak çalışabilirler. Riskten korkmazlar, borsa oynarlar veya yatırımlarda diğer insanların paralarıyla oynarlar. Ayrıca -tiyatro gibi- spot ışığında oynamayı severler. Öğretim aynı zamanda bir aslanın gururunun üzerinde parlayabileceği bir meslektir. Aslanlar hayattan daha büyük şeyleri severler ve genellikle kötü bir mizah duygusu ile yaratıcı ve yaratıcı yazarlar olabilirler. Bir Aslanın kariyer yeteneklerini artıran esansiyel yağlar kişniş, zencefil, yasemin, melissa, karabiber ve günlük.

Başak Burcu

Altıncı burç olan Başak değişken bir burçtur ve Merkür gezegenine bağlıdır. Başak topraklanmıştır ve pratiktir, ancak sıkışıp kalmamaları için değişebilir kalitelerinin esnekliğine sahiptir. Bir şeylere belli bir şekilde sahip olmaktan zevk alırlar ve bunun da N’inci dereceye kadar yapılmasını isterler. Altıncı ev hizmetin yanı sıra sağlıkla da ilgilidir ve kesinlikle Başak hizmet etmek için buradadır.

Özellikleri ve Uygun Esansiyel Yağlar

 • Başaklar, üstlendikleri tüm projelerde mantıklı, pratik ve akıllı olmayı sever. Zevkle gerçeği bulacaklar, zevkle araştırma yapacaklar ve detaylarda dahidirler. Çocuksu bir coşku ile kelimelerle oynar ve fikirler hakkında atışırlar. Bu sorgulayan bilgiçler için hiçbir görev çok karmaşık değildir. İşyerinde büyük bir varlıktır ve işlerini ilk seferinde doğru şekilde yapacaklarına güvenilebilir. Zihinsel keskinliğe yardımcı olan esansiyel yağlar nane, biberiye, fesleğen, karabiber, limondur. 
 • Başaklar, zihinsel uyarım üzerine aşırıya kaçtıklarında, bunalmış hissedebilirler. Aşırı hevesli bir zihni rahatlatan esansiyel yağlar lavanta, mercanköşk, ylang ylang, angelica, papatya, melissa ve paçuli.
 • Başaklar temizliği ile tanınır. Düzensiz Başaklar olsa da, bunlar genellikle çok azdır. Ortalama bir Başak, tertemiz bir şekilde düzenlenmiş çekmeceler, raflarda aynı hizada dizilmiş kutu yiyecekler, renk detaylı kıyafetleri bir arada eşleştiren dolaplar. Başkasının dağınıklığını yeniden düzenlemek Başak’ın hayalidir. Başkalarına yardım etmeyi severler. Gerçekten hizmet odaklı bir burçtur ve iyi yapılmış bir işi severler. Başaklar,  bir işi tamamlanması gereken azme sahiptir ve hata payları çok azdır. Görevi her açıdan araştırır, ince eleyip sık dokuyarak görünmez tehlikeleri çok önceden yakalarlar. Çöküş, duygu veya egodan ziyade hassasiyet ve mantığa dayanan Başak için kolay bir kelime değildir. Başak’ın zorlayıcı ve aşırı odaklı organizasyon ihtiyacını azaltmaya yardımcı olabilecek esansiyel yağlar sandal ağacı, vetiver, paçuli, sedir, misk adaçayı, lavanta, neroli ve melissadır.
 • Merkür’ün Başaklar üzerindeki etkisi, onların büyük iletişimci olmalarını sağlar. Hızlı düşünürler, analitik, kesin ve özlüdürler. Biraz seçici veya aşırı eleştirel görünebilirler, ancak bunun nedeni yalnızca kendilerine titiz davranmaları ve bunu başkalarına genişletmeleridir. Merkür gibi Başak burcu da sinirli ve kıpır kıpır olma eğilimi gösteren enerji demetleridir. Bu muazzam enerji, Başak’ın çok şey yapmasını sağlar. Beyinleri aşırı hızlıdır, bazen ayrımcılık olarak maskelenen ama daima üstünlük, tamamlama ve düzenli hale getirme ihtiyacına yol açan bir mükemmeliyetçilik için çabalarlar. Aşırı heyecanı sakinleştiren esansiyel yağlar bergamot, lavanta, papatya, günlük, gül, ıtır, ardıç ve fesleğen. 
 • Başakların büyük bir anlayışı ve insanlığa yardım etme arzusu vardır. Hizmet etmek için buradalar ve bu nedenle genellikle sağlıkla ilgili meslekleri vardır. Sağlık evini yöneten Başak, sağlık konusunda çok bilinçlidir ve diyet ve egzersiz hakkında bilgi deposudur. Kendilerine iyi bakarlar, neredeyse takıntılı olarak hastalık hastasıdırlar. Saplantılı endişeyi azaltırken sağlığı destekleyen esansiyel yağlar mercanköşk, kakule, zencefil, limon, greyfurt, petitgrain, kekikdir.

Reklam

İlginizi Çekebilir


Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: