Merhaba, ben Elçin. İyi Hissedenler Kulübüne hoş geldin!

Burası beden, zihin ve ruh sağlığını bütünsel olarak ele alan bir yaklaşımla, kişisel ve toplumsal esenliğin varlığını oluşturma ve onu sürdürebilme çabası içerisinde kurulmuş çevrimiçi bir kaynaktır. Amacım, daha fazla kişiye ulaşarak bu konuda farkındalıklarını artırmak ve daha iyi bir yaşamın var olabileceğini anlatmak.

Nedenler sonuçları doğurur. Sonuçlarda nedenlerin izleri vardır. Yalnızca gördüğümüzü algılayarak/değerlendirerek gerçek nedenleri göremeyiz. Nedenini görebildiğimiz sorunları çözebiliriz. Nedenlere odaklanmaya başladığımızda değişimi başlatabiliriz.”

– Elçin Oltulu Şahin

İstanbul’da doğdum. İşletme okudum. Uzun yıllar finans sektöründe çalıştım. Kariyerimi sürdürürken aldığım bir eğitim, kendi farkındalık yolculuğumun başlangıcı oldu. Bu kişisel gelişim eğitimi 2013 yılında Doğalı Varken’i kurmam için beni güdümledi.

Sonra Milliyet Pembe Nar’da sağlıklı yaşam üzerine köşe yazarlığı yapmaya başladım.

İlk yıllarda yazmak benim için yalnızca hobiydi. Sonrasında benim gibi yazılarımın içerikleri de büyüdü, gelişti. Artık uzmanlık alanım olan konular üzerine yazıyorum.

Kozmetik, aromaterapi, enerji iyileştirme, meditasyon üzerine uluslararası akreditasyonu olan kurumlardan eğitimler aldım. Sahip olduğum eğitim sertifikalarının akredite olduğu kurumlar:

AADP (American Association of Drugless Practitioners)

INHA (International Natural Healers Association)

IAOTH (International Association of Therapists)

MAA (Massage Association of Australia)

NHS (Natural Healer Society)

Kişisel yönetim, enerji iyileştirme üzerine koçluk ve danışmanlık yapıyorum. Çalışmalarımı beden, zihin ve ruh sağlığını bütünsel bir yaklaşımla ele alan yöntemlerle -aromaterapi, enerji iyileştirme, meditasyon- gerçekleştiriyorum.

İş hayatında olanlara ve kariyerine yeni başlayacaklara her zorluğa karşın İş’te iyi hissetmenin ve iyileşmenin olanaklılığını göstermek, onların kendi farkındalık yolculuklarına çıkmalarını sağlamak için kendi kişisel deneyimlerim, aldığım eğitimler ve araştırmalarımın sonucunu aktardığım; İş’te İyi Hisset- İş hayatında kişisel yönetim isimli kitabımı Kasım 2020’de yayımladım. 

Gelişim ve değişim -kendi adıma- hiç bitmeyecek bir yolculuk. Hepimiz için bu geçerli.

Daha iyi bir sen ve dünya için.

Kendine iyi bak, ışığını hep parlak tut.