İŞ'TE İYİ HİSSET- İş hayatında kişisel yönetim

İş’te İyi Hisset

İş hayatında kişisel yönetim

Kendini yönetmek için kişisel gücünü keşfet!

“Lotus çiçeği kirli suda yaşar. Yaşadığı kirli ortama aldırış etmeden arınarak aydınlığa ulaşmaya çalışır. Kendini temizlemesi için bir yağmur damlası yeterlidir. Her şey tek bir amaç içindir; yükselerek çiçek açmak. Gerçekte sen de bir lotus çiçeğisin. Çevrendeki zorluklar ve olumsuzluklar seni uzaklaştırmaya çalışsa da “Öz”ünde bir lotus gibi güçlü ve zenginsin. İstersen, hayatına bulaşmaya çalışan tüm kirleri onun yaptığı gibi üzerinden temizleyebilirsin. Bunun için “Yapmayı” değil “Var olmayı” seç! Bunu gerçekten istersen yapabilirsin.

Yaparsan lotus gibi açarsın. Bir kere çiçek açtın mı bunun tadına varırsın. Tadına vardığın, senin hayatındır. Yarattığın, sorumlu ve mutlu olduğun bu hayatı kendi kişisel gücünle yaratırsın. Bu gücün farkına vardığında kendini yönetebilirsin. İş’te o zaman iyi hissedersin. Böylelikle bütün hayatını iyileştirirsin.”

İş’te İyi Hisset Tanıtım Bülteninden

Daha fazla bilgi ister misin?

İş’te İyi Hisset Tanıtım Bülteni

Okuyucular Ne Diyor?


Ayşegül
İş hayatı ve iyi hissetme üzerine farklı bir bakış

İş hayatına farklı bir bakış açısı! Yeni nesil kişisel gelişim yaklaşımlarının aslında yalnızca süslü anlatımlar olduğunu anlıyorsunuz. Asıl önemli olanın insanın kendini tanıması ve gücünü kullanabilmesi olduğu çok akıcı bir üslupla anlatılmış. Yazarın iş hayatında yaşadığı olayları konu anlatımı için kullanması kitabın gerçek yaşam öyküsü tadında olmasını sağlıyor. Kişisel yönetim ismi başta bana farklı gelse de gerçekte bizi mutlu bir insan olma yolunda başarıya götüren kavramın tam olarak bu olduğunu kitabı okuyunca daha iyi anlıyorsunuz. Aromaterapi, meditasyon gibi iyileşme yöntemlerini ansiklopedik bilgiler yerine kısa, anlaşılır ve uygulama önerileriyle birlikte anlatması harika olmuş   Bir de yazarın klasik bir anlatım yerine konuşma dili kullanması, insana sanki arkadaşıyla konuşuyormuş gibi geliyor. Harekete geçirmeye yarayan cümleler de yerinde kullanılmış. Okunacaklar listenize eklemenizi öneririm.

Bu Kitabı Neden Yazdım

Kitabımda en iyi sunumu hazırlama tekniklerini anlatmıyorum. İyi bir satış elemanının özelliklerini de. Etkili bir lider ya da iyi bir yönetici olmanın yollarını da anlatmıyorum. İş hayatı ile ilgili bu konularda şimdiye kadar nice kitap yazılmıştır. Elbette bunlar hepimizin kişisel yeteneklerini geliştirmesi, başarılı bir çalışan olması adına gereklidir.

Benim kitabım kişisel yeteneklerini geliştirme kitabı değil. 

İş’te İyi Hisset; kişisel gücünü keşfetme ve onu kullanma üzerine bir kitap.

Birçok kişi çeşitli nedenlerle iş hayatında kaygılar yaşıyor. Bu durum kişiyi işine ve yaşamına karşı isteksiz ve ilhamsız kılıyor. Her sabah yataktan bu duygularla uyanıyor ve işine gidiyor. Bir an önce akşamın olmasını bekleyerek çalışıyor, hafta sonunu iple çekiyor.

Sahip olduklarını koruyabilme kaygısıyla -belki de istemeden- bazı şeyleri onaylamak zorunda kalıyor. Bu isteksiz ve ilhamsız durumu onu gitgide içine alıyor.

Hedefleri gerçekleştirmek, en iyi sunumu hazırlamak, en başarılı çalışan olmak için sürekli koşarken, kendisine ne yaptığının farkına varmıyor. İyi işler başardığında aldığı alkışlar onu gururlandırırken, bir de bakıyor ki işi hayatının ta kendisi olmuş. 

Hayatımızı sürekli doldurmak zorunda hissederken “Öz”ümüze dönüp bakmayı unutuyoruz.

İş’te İyi Hissetmek Neden Önemli

Kitabımda, iş hayatında olanlara ve kariyerine yeni başlayacaklara bu alanda karşılaşabilecekleri zorluklarla baş edebilme gücü kazanmaları için bir plan ve strateji ile hareket ettiklerinde kendilerini nasıl “iyi” hissedeceklerini anlatıyorum.

Daha önce birçok kez denedikleri hâlde onları bu yolda başarıya ulaştırmayan yöntemlerin yarattığı başarısız olma kaygısını bir kenara bırakarak, yeni yöntemlerle yeniden yola çıkmaları için kişisel güçlerini keşfetme ve kullanma konusunda yardımcı oluyorum.

Şirket yönetmek, ekip yönetmek, proje yönetmek… Bu yönetimsel çalışmaların hepsini bir şekilde yapıyorsun ve yapabilirsin. Günümüzde bireylerin en çok zorlandığı -desteklenmesi gerekliliğinin anlaşıldığı- gelişim alanı olan “Kendini yönetmek” için “Gerçek ve istediğin sen”i bulmana yardımcı oluyorum.

İş’te iyi hissetmek bütün hayatını iyileştirmeye yarayacak. Bu dokunuş yalnızca sana değil, tüm çevrene de iyi gelecek.

Sen iyi olursan, çevren de iyi olacak.

Daha iyi bir “Sen” ve dünya için.

Kendine iyi bak, ışığını hep parlak tut.

Kitapla İlgili Konuşma ve Eğitimler

Kitapla ilgili konuşma, seminer ya da eğitim işbirliği isteklerinizi iletişim formu yoluyla gönderebilirsiniz.

Reklam

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun