Well-being, kişisel yönetim, farkındalık ve fazlası

Makale Ara

 • Pasif İyilik Organize Kötülüğe Karşı

  Pasif İyilik Organize Kötülüğe Karşı

  İyiliği yaygınlaştırmak ve onu yükseltmek istiyorsak, onu kolektif bilinçle omuzlarımızda taşıdığımız bir sorumluluk olarak görmeliyiz. Sevgi ve farkındalık, yolumuzu aydınlatan en büyük yardımcımız.

  Devamını Oku

 • Ses ve Müzik ile Çakra Enerjisi İyileştirme Yöntemleri

  Ses ve Müzik ile Çakra Enerjisi İyileştirme Yöntemleri

  Çakraların iyileştirilmesi ve dengelenmesi için uygun olan sesler ve müzikler vardır. Müzikle çakra terapisi yaparken rahatça uzanın ya da oturun.

  Devamını Oku

 • Korkudan Kurtulmak Özgürlüktür

  Korkudan Kurtulmak Özgürlüktür

  Korkudan kurtulmak özgürlüktür. Çünkü korku bizi yolumuzdan eder. Korkarak geri durduğumuz her eylem özgürlüğümüzün önünde bir engeldir. Korku engelini aşmak,  onun üzerine gitmeyi gerektirir. Korkudan korkmamak, korkuya meydan okumaktır. 

  Devamını Oku

 • Gerçek Mutluluk Nedir

  Gerçek Mutluluk Nedir

  Farkındalık, zaten orada olan mutluluğun değerini bilmeyi öğrenmemize yardımcı olur. Farkındalıkla mutluluğumuzun değerini bilir ve onun uzun sürmesini sağlarız. Gerçek mutluluğa, sahip olduğumuz değerlerin farkına vardığımızda erişebiliriz.

  Devamını Oku

 • Alçak Gönüllü Mutlu ve Bilge Olmak

  Alçak Gönüllü Mutlu ve Bilge Olmak

  İnsan yeterli bilgiye sahip olabilir. Ama o bilginin hayata geçirilmesi gereklidir. Bu yapılmadığında bilgi sınırlı kalır. Hepimiz ne yapıp ne yapmamayı biliyoruz. Ama ne olmayı öğrenmek zordur. Gerçek bilgi bilmekte değil, olmaktadır.

  Devamını Oku

 • “İyi Hisset” Eylem Planı (Manifesting) Nasıl Yapılır

  “İyi Hisset” Eylem Planı (Manifesting) Nasıl Yapılır

  İyi hissettiğiniz ve dilediğiniz mükemmel hayatı yaşamak istiyorsanız düşüncelerinizin gücünün farkında olmalısınız. Güçlü bir kişisel yönetim için düşüncelerinizi kontrol edebilmelisiniz. Hayatta gerçekten istediğiniz şeyleri tezahür etmek (manifesting) için bir eylem planınız olmalıdır.

  Devamını Oku

 • Taç Çakra 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Taç Çakra 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Taç Çakra açıldığında diğer altı çakradaki tüm tıkanıklıklar çözülür. Enerjileri olabildiğince en yüksek frekanslarda titreşmeye başlar. Her çakra, kendi düzeyinde ilahi oluşun bir aynasıdır. Kendini olabildiğince yüksek potansiyel ile ifade eder. 

  Devamını Oku

 • Üçüncü Göz Çakrası 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Üçüncü Göz Çakrası 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Kimi zaman sezgi yoluyla farkına vardığımız birçok şey belki de en çok ihtiyacımız olan şeydir. Farkındalığımızı geliştirmek, bize şeyleri olduğu gibi anlama yetisi kazandırır. Tıpkı Koan gibi farkındalık egzersizleri yapmak, bize bunu verecektir. Bu aynı zamanda üçüncü gözümüzün açılmasının da yoludur.

  Devamını Oku

 • Boğaz Çakrası 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Boğaz Çakrası 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Boğaz Çakrası, düşüncelerimizi ve eylemlerimizi yansıtmaya yardımcı olur. Boğaz Çakrası ne kadar çok gelişirse, zihinsel bedenimizin o kadar bilincinde oluruz.

  Devamını Oku

 • Kalp Çakrası 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Kalp Çakrası 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Çakra sisteminin merkezi Kalp Çakrası’dır. Bağlayıcı etkisi, dış dünyaya sevgi ve şefkatle bakmamızı sağlar. Sevgi, şefkat, iyilik, mutluluk… Her şeyin yönü içeriden dışarıya doğrudur. Biz iyi olursak çevremiz de iyi olur. Sevginin birleştirici gücüne inanın ve kendinizi sevin.

  Devamını Oku

 • Solar Plexus Çakra 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Solar Plexus Çakra 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Duygularımız, tepkilerimiz, kişiliğimiz. Kısacası, bizi biz yapan ve yaşamımızda karşılaştığımız zorlukların Solar Plexus Çakra tarafından yönlendirildiğini söyleyebilirim. Çevrenize bir bakın, egolu bireylerin bu çakradaki dengesizliklerle -farkında olmadan- uğraştığını göreceksiniz.

  Devamını Oku

 • Sacral Çakra 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Sacral Çakra 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Çakra sisteminin ikinci ögesi Sacral Çakra’dır. Her bir çakranın kendine özgü özellikleri ve işlevi bulunur. Bu kendine özgülük, tüm sistemin düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasına katkı sağlar.

  Devamını Oku

 • Kök Çakra 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Kök Çakra 101: Bilmeniz Gereken Her Şey

  Kök Çakra bizi fiziksel dünyaya bağlar. Yaşam gücünün kaynağıdır. Yeryüzünde yaşama iradesini ve isteğini güçlendirirken, bedensel canlılığı sağlar.

  Devamını Oku

 • Zorluklarla Başa Çıkmanın Yolu

  Zorluklarla Başa Çıkmanın Yolu

  Zor durumdayken bunu başarıyla ya da en az zararla atlatabilmek için bakış açımızı ve yöntemlerimizi “Yapacağım, yapabilirim.” şekline dönüştürdüğümüzde bu; o zorluğa, çevrendeki farelere ve kaplanlara açıkça ve stratejik bir meydan okumadır. Zor zamanlarla başa çıkmak için öz güvenini yitirmeden yolunda yürümeyi sürdürmelisin.

  Devamını Oku

 • Stres Yönetiminde Esansiyel Yağların Kullanımı

  Stres Yönetiminde Esansiyel Yağların Kullanımı

  Stres yönetimi konusunda bizi destekleyen uygulamalardan birisi aromaterapi. Yüzyıllardır kullanılan bu yöntemin stres, kaygı, endişe gibi ruhsal kaynaklı sorunlarla baş edebilme konusunda yardımcı olduğu bilimsel çevreler tarafından da kabul görmüştür.

  Devamını Oku

 • Ruh Sağlığı Farkındalık Haftası Nedir

  Ruh Sağlığı Farkındalık Haftası Nedir

  Ruh Sağlığı Farkındalık Haftasının bu yılki teması, “doğa” olarak belirlendi. İnsanların doğayı ve canlılarına daha çok bağlanması için doğanın birbiriyle uyumlu bağlantısını anlamasını, değer vermesini sağlamak için farkındalık yaratmak hedefleniyor. 

  Devamını Oku

 • Değişmek Mi Zor Alışmak Mı Kolay

  Değişmek Mi Zor Alışmak Mı Kolay

  Elbette değişim kolay değildir. Var olan düşünce ve davranış kalıplarını yenileriyle değiştirmek bir anda oluvermeyecektir. Bir şeylerin doğru olmadığını bilerek, onu yapmayı sürdürmek öncelikle kişiyi kendisini sorgulamaya yöneltmelidir. Sorgulama sonucunda korku, kaygı, çaresizlik, vurdumduymazlık vb. duyguların etkisi altında kalarak sürdürülen her davranış, ortaya çıkan sonuçlardan bireyi sorumluluğu tutar.

  Devamını Oku

 • Sosyal Medya Yokken Daha Mı Mutluyduk

  Sosyal Medya Yokken Daha Mı Mutluyduk

  Bir sosyal medya kullanıcısının mutluluğunun kaynağı, algoritmalara karşın nitelikli içerikler ortaya çıkarmaktır. Her konuda olduğu gibi sosyal medya kullanımı konusunda da özünde fayda yaratma olan her yaklaşımın bize mutluluk getireceği çok açık.

  Devamını Oku

 • Liderini İçinde Ara

  Liderini İçinde Ara

  Hepimizin içinde bir lider vardır. Onu dışarıda aramak yerine içimizdeki lideri uyandırmaya çalışmalıyız. İçimizdeki lider önce kendimize sonra başkasına liderlik eder. Gücünü kişinin “öz”ünden alan liderlik, gerçek ve yalındır.

  Devamını Oku

 • Kişisel Yönetim Nedir

  Kişisel Yönetim Nedir

  Kişisel yönetim, kişinin manevi tarafı ile ilgilidir. Maneviyatı güçlü olan kişi kişisel gücünün farkındadır. Kişisel gelişim; kişinin hayatı boyunca elde ettiği edinimlerin bütünüdür. Kişisel gelişim hayat boyu sürer.

  Devamını Oku

 • Oğlak Kova ve Balık Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

  Oğlak Kova ve Balık Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

  Burçlar yazı dizisinin son grubunu Oğlak, Kova ve Balık burçlarını ilgilendiriyor. Bu dizinin, aromaterapinin gücünü burçlar yoluyla keşfedecek ve deneyimleyecek olanlar için yol gösterici olduğunu umuyorum.

  Devamını Oku

 • Terazi Akrep ve Yay Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

  Terazi Akrep ve Yay Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

  Burçların özelliklerini ve onları destekleyen, dengeleyen esansiyel yağları anlattığım dizinin üçüncüsü Terazi, Akrep ve Yay burcu üyelerini ilgilendiriyor. Hemen burcunuzu bulun ve okumaya başlayın! Sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı unutmayın. Onların da aromaterapiye ihtiyacı var.

  Devamını Oku

 • Yengeç Aslan ve Başak Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

  Yengeç Aslan ve Başak Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

  Burçların özelliklerini ve onları destekleyen, dengeleyen esansiyel yağları bulacağınız yazı dizisinin ikincisi Yengeç, Aslan ve Başak burçlarını ilgilendiriyor. Siz de aromaterapiyi hayatınızın bir parçası yapabilirsiniz.

  Devamını Oku

 • Koç Boğa ve İkizler Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

  Koç Boğa ve İkizler Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

  Burcunuzun özelliklerine göre kullanabileceğiz esansiyel yağları öğrenerek aromaterapiyi hayatınızın bir parçası haline getirebilirsiniz.

  Devamını Oku

 • Kişisel Gelişim Farkındalık ve Çakra Blokajları

  Kişisel Gelişim Farkındalık ve Çakra Blokajları

  Kişisel gelişim farkındalıkla başlar. Farkındalığı fark etmek ise kişiden kişiye değişir. Çakra meditasyonunu -çakra iyileşmesi için- içimizdeki enerji akışını temizlemek, başlamak ya da uygun şekilde yönlendirmek için bir araç olarak kullanabiliriz.

  Devamını Oku

 • Avene B-Protect Renkli Güneş Kremi Yorumum

  Avene B-Protect Renkli Güneş Kremi Yorumum

  Avene B-Protect Renkli Güneş Kremi cilt tonunu dengeleyerek renk eşitsizliklerini gidermeye yardımcı oluyor. Yapışkan olmayan, yağsız formülü Kolay emiliyor. Gözenekleri tıkamıyor. Tüm Avene güneş kremleri gibi B-Protect de hassas ciltler için güneş kremi.

  Devamını Oku

 • Dermaroller İle Cilt Yenileme Nasıl Yapılır

  Dermaroller İle Cilt Yenileme Nasıl Yapılır

  Dermaroller seçiminizi uygulama yapacağınız bölgeye göre yapın. Dermaroller cilt yenileme ve yaşlanma karşıtı uygulamalar içerisinde etkili sonuçları nedeniyle tercih edebileceğiniz bir işlem. Cilt daha gergin ve dolgun bir görünüm kazanıyor, elastikiyeti artırıyor.

  Devamını Oku

 • Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten Yorumum

  Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten Yorumum

  Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow su bazlı, likit bir fondöten. Kuru, karma ve yağ oranı düşük yağlı ciltlerin kullanabileceği bir ürün. Aydınlık bitişli bir fondöten.

  Devamını Oku

 • Kaşları Gürleştiren Doğal Kaş Serumu Nasıl Yapılır

  Kaşları Gürleştiren Doğal Kaş Serumu Nasıl Yapılır

  Kaş besleyici yağlar kıl köklerinin beslenmesini ve onların uyarılmasını sağlıyor. Kaş gürleştiren bu kaş serumu kür halinde -bir ay düzenli olarak- her akşam kaşlarınıza uygulayın.

  Devamını Oku

 • Saçların Sağlıklı Büyümesi İçin En İyi Esansiyel Yağlar

  Saçların Sağlıklı Büyümesi İçin En İyi Esansiyel Yağlar

  Saça İyi Gelen Esansiyel Yağlar Lavanta yağı, biberiye yağı ve sedir yağı karışımın saç dökülmesini azalttığı görülmüştür.

  Devamını Oku

 • Dudak Nemlendirici Balsam Nasıl Yapılır

  Dudak Nemlendirici Balsam Nasıl Yapılır

  Dudak nemlendirici balsam yoğun içeriği sayesinde nem vermekle kalmıyor, aynı zamanda koruyucu etkisiyle uzun süre dudaklarınızın yumuşak kalmasını sağlıyor. Dudak nemlendirici balsam katı formda olmasına rağmen ürünü parmağınızla ısıtarak aldığınızda kolayca dudağınıza uygulanabilir hâle geliyor.

  Devamını Oku

 • Hassas Cilt Nasıl Anlaşılır

  Hassas Cilt Nasıl Anlaşılır

  İyi bir cilt bakım rutini oluşturmanın ilk adımı cilt tipinizi doğru tespit etmektir. Hassas cilt sorunu cilt bariyerinin zayıflamasıyla başlar. Yaygın olarak hassas cilt kuru cilt tipiyle birlikte görülse de diğer cilt tiplerinden birine sahip olan kişilerde de görülebilir.

  Devamını Oku

 • Her Cilt Tipi İçin En İyi Esansiyel Yağlar

  Her Cilt Tipi İçin En İyi Esansiyel Yağlar

  Doğal Cilt Bakımı denince aklımıza yağlar gelir. Cilt bakımında esansiyel yağ kullanmak yaratacağı mucize etkilerle hepimizin arzu ettiği sağlıklı cilt görünümüne kavuşmamızı sağlayabilir.

  Devamını Oku

 • Muzlu Yulaf Sütü Tarifi

  Muzlu Yulaf Sütü Tarifi

  Evde kolayca yapabileceğiniz, az bileşen içeren, besleyici, sağlıklı bir tarif olan Muzlu Yulaf Sütü benim favori lezzetlerimden biri. Yulaf sütü; yulaf ezmesi ve suyun birbiriyle karıştırılmasından elde ediliyor.

  Devamını Oku

 • Cilt Sağlığı İçin İyi Bir Nemlendirici Krem Nasıl Olmalıdır

  Cilt Sağlığı İçin İyi Bir Nemlendirici Krem Nasıl Olmalıdır

  Danışanlarımdan en çok aldığım soru “Bana iyi bir nemlendirici yüz kremi önerir misiniz?” oluyor. İyi bir nemlendirici krem seçerken mutlaka cilt tipinize uygun bir ürün seçin. Vücudun her bölgesinin ihtiyacı farklıdır Örneğin el kremini yüzünüze uygulamayın.

  Devamını Oku

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun