Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten Yorumum

Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten Yorumum

Physicians Formula markasını çok uzun zamandır biliyorum. Yani Gratis’lerde satılmaya başlamadan önce. Hikayesi ve ürün gamı tam da benim gibi arayışları olanlara uygun.

Hassas cilt sahibi kişilere tahriş etmeyen, ciltlerine huzur veren ürünlerle makyaj yapma zevkini tattıran tanıştığım ilk markalardan biri diyebilirim. Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten seçimimi de buna göre yaptım.

Physicians Formula Marka Hikayesi

Markanın yaratıcısı alerjist doktor, eşinin hassas cildini ağırlaştırmayan ürünler üretmek için bu markayı geliştirmiş. Ürünleri hipoalerjenik. İçerisinde bilinen cilt tahriş edici sert içerikler bulunmuyor. Geçmişten bugüne sağlıklı güzellik anlayışını devam ettiren marka ürün gamı çeşitliliği ile kendi kategorisindeki markalar arasında önemli bir yere sahip.

Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöteni Neden Tercih Ettim

Aslında fondöten kullanmayı çok tercih etmiyorum. İyi bir kapatıcı fondöten arayanlardan değilim. Yüzümdeki kusurlar -kızarıklık, kılcal damarlar, akne lekelerim- kapansın gibi bir derdim yok. Bir makyaj malzemesi olarak fondötenden beklediğim; renk eşitsizliklerini dengelesin, yüzümde ağırlık yapmasın, içeriği ile cildimin dostu olsun. Kendi cildimmiş gibi duran, doğal bitişli bir fondöten olarak Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöteni bu sebeplerle tercih ettim.

Yine de bir fondöteni nasıl yorumlamam gerekiyorsa o şekilde yorumlayacağım. Bu yazıyı okuyan, bir fondöten seçimi yapmak isteyen birinin bilmek isteyeceği özellikleri anlatacağım. 

Physicians Formula gibi misyonu olan -eczane ürünü diyebileceğimiz- cilt sağlığını ön planda tutan markaların diğer makyaj markalarıyla karşılaştırılmasını yadırgadığımı söylemek istiyorum. Elma ile armutu karşılaştırmak gibi birşey oluyor. Bazı video kanallarında bunu görüyorum. O markanın ne yaptığı, misyonu, kime hitap ettiği bilinmeden yapılan bu tür karşılaştırmaları doğru bulmadığım gibi markaya da hak etmediği zararı verdiklerini düşünüyorum. 

Nasıl Bir Fondöten

Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten Yorumum

Su bazlı, likit bir fondöten. Su bazlı fondötenlerin genelinde olduğu gibi cildin üzerinde yokmuş gibi duruyor. Yüzünüze nemlendirici sürmüşsünüz gibi nemli hissediyorsunuz. Ağırlık yapmıyor, sanki kendi cildiniz gibi hissediyorsunuz. En çok sevdiğim özelliği de bu diyebilirim. 

Aydınlık bitişli bir fondöten. Doğal bir parlaklık veren duruşu ile sağlıklı bir cilt görünümü sağlıyor. 

Hafif bir kapatıcılığı var. Yine de kızarıklıkların, akne lekelerinin görünümünü azaltıyor. Cilt tonu dengesizliklerini eşitliyor. Daha fazla kapatıcılık için birkaç kat uygulanabilir.

Su bazlı fondötenler için genellikle fırça ile uygulama önerilir. Bu fondöten için sünger ile uygulama yapmanın daha pürüzsüz ve doğal bir bitiş sağladığını düşünüyorum.

Renk çeşitliliği çok geniş değil. Benim kullandığım -light rengi- en açık tonu. Sıcak bir alt tonu var. 

Kimler için Uygun

Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten kuru, karma ve yağ oranı düşük yağlı ciltlerin kullanabileceği bir ürün. Su bazlı fondötenlerin yağlı ciltlere önerildiğini biliyorum. Bu ürünün ağırlık yapmayan hafif yapısı ile çok yağlı ciltlerde uzun süre kalıcılık sağlayacağını düşünmüyorum. 

Light rengini sıcak alt tonlu açık tenli kişilerin daha çok seveceğini düşünüyorum. Soğuk alt tonlu biriyseniz boyun bölgeniz de dahil olmak üzere ürünü uygulamalısınız. 

İyi bir cilt bakım rutininizin olması, cilt tipinize uygun nemlendiricinizi de uygulamanız halinde Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow güzel sonuç alabileceğiniz bir fondöten diyebilirim.

Sevgiyle ve doğal kalın.

Reklam

İlginizi Çekebilir


“Physicians Formula Nude Wear Touch Of Glow Fondöten Yorumum” için 2 cevap

  1. paslanmaz çelik tek başına küvet musluk

    güzel ve şaşırtıcı bir makale. Çabalarınızı gerçekten takdir ediyorum.

    Beğen

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: