Avene Fluid 50+ Güneş Kremi Yorumum

Avene’nin bu güneş kremini kullanmaya başlayalı uzun zaman oldu. Tercih sebeplerimi detaylarıyla açıklayacağım. İsim ve ambalaj değişikliği yapan bu ürün, daha önce Avene Emulsion 50+ olarak geçiyordu. Adından da anlaşılacağı gibi biraz içerik de değişmiş. Danışanlarıma da önerdiğim Avene Fluid 50+ yeni haliyle kıvam olarak da değişikliğe uğramış.

Avene’nin her ürününde olduğu gibi bu ürününde de Avene Termal Suyu kullanılmış. Termal su yatıştırıcı, rahatlatıcı ve antienflamatuvar etkisiyle cilde güzel bir rahatlama ve ferahlık veriyor. Hassas cildi olanlar bunu çok iyi bilirler. Cilt yangılandığında, yüzünüzde yangın varmış gibi hissettiğinizde onu söndürecek muazzam seçenek bence termal sudur. Aynı markanın termal suyunu da bu anlamda tavsiye etmiş olayım.

Güneşten bilinçli korunmanın yolları isimli yazımda güneşten neden korunmalıyız, UVA ve UVB, SPF nedir gibi konulardan detaylı bir şekilde bahsettiğim için burada tekrarlamayacağım. Güneş kremi seçimlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta güneş koruyucu filtrelerdir. Ne kadar doğal, organik ve sertifikalı ürünlerden yana olsam da seçimlerimizi doğru yapmak koşuluyla dermokozmetiklerin tedavi edici etkileri nedeniyle onlara yönelmemek elde değil. Zaten doğal ya da organik de olsa kullanılan filtreler yine kimyasal menşeili olabiliyor çoğunda. Tek başına doğal kaynakların sağladıkları korumalarla ilgili açıklamaları diğer yazımda yapmıştım.

Avene Fluid 50+ fotostabil yani ışıkta bozulmayan özelliğe sahip. Bazı filtreler güneşle etkileşime geçince koruma özelliğini yitirebilirler. Bu sebeple birkaç güneş koruma filtresi birarada kullanılır. Bu üründe Tinosorb M, Avobenzone, Tinosorb S kullanılmış. Avobenzone’u mimli içerik olarak bilsek de, okuduğum kaynaklar koruma özelliğini yitirmemesi için stabil edici içeriklerle birlikte kullanılması gerektiğini vurgulamaktadır. Diğer 2 içeriğin fotostabil özelliği ile bu duruma yardımcı olması için kullanıldığını düşünüyorum.

Ürün normal ve karma ciltler için üretilmiş. Tabii hassas ciltler için de. Yapısı itibariyle eski emülsiyon halinden daha likit. Emülsiyon hali daha kremsiydi.

Mat bir görünüm veriyor. Sebum azaltıcı içeriği nedeniyle terlemeyle birlikte yağlı ve ıslak bir görünüm yaratmıyor. T bölgesinde de ciddi bir parlaklık oluşturmuyor.

Havasız pompası ile kontrollü bir kullanım sağlıyor. Tüm yüze 2-3 sıkım yetiyor.

Güneş kremi seçimi yapmak zorlanılan konulardan biridir. Piyasada yüzlerce seçenek var. Daha önce deneyip yorumladığım ürünler oldu, her zaman da olacak. Şu an bana daha iyisini bulana kadar en iyisi bu demek düşer.

Sevgiyle ve doğal kalın.

Reklam

İlginizi Çekebilir


Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: