Retinollü Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı Yorumum

Retinollü Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı Yorumum

Uzun zamandır cilt bakım rutinimde yer verdiğim Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı –adından da anlaşılacağı gibi- yaşlanma ve kırışıklık karşıtı bir ürün. Bununla birlikte antioksidan içeriği ile cilt yenileme özelliğini de unutmamak gerekir. Sağlıklı cilt görünümü elde etmek için de kullanılabilecek bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Yaşlanma ve Kırışıklık Karşıtı Etki Veren İçerik

Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı sadece 3 içerikten oluşuyor. Her zaman dediğim gibi, az ama öz en iyisidir. Az içerik ürünün etkisinin daha güçlü olmasını sağlar ve bu daha az kimyasal içerik demektir.

Ürünün yaşlanma ve kırışıklık karşıtı olmasını sağlayan içeriği A vitamini. A vitamininin kozmetik sektöründe daha çok kullanılan ve bilinen adı Retinol. Retinolün değişik etki içeren yapıya sahip türevleri bulunuyor. Bu üründe bulunan Retinol türevi içerik; Retinyl Palmitate. Bu içerik sayesinde cildin kolajen sentezini uyararak yaşlanma karşıtı etki yaratıyor. Ciltteki kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.

Bir diğer içerik ise E vitamini. E vitamini de A vitamini gibi yaşlanma karşıtı bir antioksidan. Cilt bakım ve kozmetik ürünlerinde sıkça kullanılan E vitamini cildi serbest radikallerin etkilerinden koruyarak onu beslemeye ve iyileştirmeye yardımcı oluyor. 

Üçüncü içerik ise Aspir Yağı. Cilt için çok faydalı olan Aspir Yağı E vitamini açısından zengindir. Ayrıca Omega 6 yağ asidi içerir. Antioksidan özellikleri nedeniyle, Aspir Yağı cilde serbest radikallerin verdiği hasarı tersine çevirmek için cilt bakım ürünlerde kullanılır. Gözenekleri tıkamaz, cilt tarafından kolayca emilir. Özellikle yağlı ciltlerin rahatlıkla kullanacağı bir yağdır. 

Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı ile ilgili yorumumu yazarken ürünün Amerika’da yeni bir içerikle ve ambalajla satıldığını gördüm. Sanırım henüz Türkiye’ye gelmedi. Ürüne yine antioksidan içerikli yağlar eklenmiş olmakla birlikte yine az sayıda ve etkili içeriklerle benim favorim olmaya devam edecek.

Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı Diğer Etkileri

Sadece yaşlanma ve kırışıklık karşıtı olduğu için cilt bakım rutinine eklenecek bir ürün olmadığını düşünüyorum. Bu ürün aynı zamanda;

  • Gözenek görünümünü düzeltiyor. Kolajen üretimini artırdığı için cilt yenileme işlemi hızlanıyor. Cilt ölü deriden arındığı için gözenekler daha küçülmüş görünüyor.
  • Yağlanmayı azaltıyor. Bu, yağlı ciltlerin sevebileceği bir özellik. Retinol ve türevlerini içeren cilt bakım ürünleri ciltte kurumaya neden olabilir. Bu sebeple kullanım sıklığını cildinizin toleransına ve ihtiyaca göre ayarlamalısınız. 
  • Akne ve sivilce problemlerini azaltıyor. 

Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı Nasıl Kullanılır

Birkaç damla ürün tüm yüz ve boyun bölgesine uygulamak için yeterli. Ürünün şişesinde damlalık bulunmadığı için kontrolsüz bir kullanım olmaması adına kendiniz bir damlalık satın alarak kullanabilirsiniz.

Ben haftada 2 ya da 3 kere ve akşamları kullanıyorum. İlk defa Retinol ve türevi içeren bir ürün kullanıyorsanız önce gün aşırı kullanmayı deneyip kullanım sıklığını cildinizin toleransına göre ayarlamanızı öneriyorum.

Derma E Kırışıklık Karşıtı Tedavi Yağı Retinol türevi içerdiğinden yaz mevsiminde kullanmanızı önermiyorum. Bu gibi ürünleri kış aylarında, yazın güneşten etkilenmiş olan cildi tedavi etmek amaçlı kullanmak daha doğru olacaktır.

Sevgiyle ve doğal kalın.

Reklam

İlginizi Çekebilir


Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: