Cilt Tipinize Özel Çözümlerle Evde Cilt Bakımına Hazır Mısınız

Cilt Bakım ve Kozmetik Danışmanlığı

Hepimiz güzel görünmek isteriz. Bunu sağlamak için de cilt bakımımıza gereken önemi vermemiz gerekir. Aslında bu, güzel görünmekten öte sağlıklı görünmek üzere atacağımız en önemli adımdır. Piyasada öyle çok ürün ve bilgi kirliliği var ki! Hepsi de en iyisi olduğunu söylüyor ve bu noktada kafamız iyice karışıyor. 

Arkadaşın tavsiye ettiği ürün mü, bir ünlünün önerisi mi, yoksa bir kozmetik marketteki satış temsilcisinin -kampanyalı diye- satmaya çalıştığı ürün mü? Hangisini tercih edeceğinizi bilemiyorsunuz!

“Ben denedim ve memnun kaldım.” açıklaması altında; saçındaki yağlanmayı gidermek için ayak pudrasını saçına uygulayan ve bunu herkese tavsiye edenleri, kuru bir cildi olduğu halde markanın yağlı ciltler için olan kremini uygulayıp “Cildim çok sevdi bu ürünü, yumuşacık oldu.” diyenleri, el kremi olarak piyasaya sürülen ve bu ürünü yüzüne de sürüp “Makyaj öncesi yüzüme sürüyorum, çok memnunum.” diyenleri gördükçe şaşıp kalıyorum!

Cildimiz üzerinde prova yapılmayacak kadar değerlidir. O bizim örtümüz, giysimiz, aynı zamanda koruyucu kalkanımızdır. Nasıl ki başımız ağrıdığında, nezle olduğumuzda rastgele ilaç kullanamıyorsak, cildimiz için de aynı hassasiyeti göstermemiz gerekir. Ona -mağazada elbise dener gibi- her ürünü uygulayıp güzel görünmeye çalışırken sağlıksız bir cilde sahip olabiliriz.

İşte, Cilt Bakım ve Kozmetik Danışmanlığı projem bu nedenlerle doğdu. Gerek Milliyet Pembe Nar’daki köşemden, gerekse Doğalı Varken’den pek çok soru alıyorum. İnsanlar cilt bakımlarını ne şekilde yapacakları, nasıl planlayacakları ve hangi ürünleri kullanacakları konusunda danışacakları birine ihtiyaç duyuyorlar.

Güzellik merkezleri, klinikler güzellik ve bakım vaatleri anlamında belli bir yere kadar ihtiyaçları karşılarlar. Oralarda yaptıracağınız bakımlar, estetik uygulamalar evde cilt  bakımlarıyla desteklenmezse etkinlikleri uygulamanın geçerli olacağı süre kadardır.

Cilt tipinize uygun ürünlerle evde uygulayacağınız cilt bakım rutininiz cilt sağlığınızı ve görünümünüzü destekleyecek en önemli adımdır.

Cilt Bakım ve Kozmetik Danışmanlığı Size Neler Kazandıracak

  • Bir merkez veya klinikten alacağınız seans süreleri ile sınırlandırılmış randevular yerine uzmanından size özel danışmanlık hizmeti.
  • Değerli aktif içeriklerle sağlığı ön planda tutan ve etkinliği kanıtlanmış dermokozmetik, doğal veya organik içerikli markaların ürünlerinden oluşan size özel cilt bakım programı.
  • Para ve zaman tasarrufu.

Cilt Bakım ve Kozmetik Danışmanlığının İşleyişi Nasıl Olacak

Doğru bir cilt bakım rutini hazırlayabilmem için -cildinizi analiz etmemi sağlayacak- “Cilt Analiz Formu”nu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Gerek gördüğüm durumlarda yüzünüzün detaylı açılardan çekilmiş fotoğrafını ve ilave bilgiler de isteyeceğim.

Cilt Analiz Formu bana ulaştıktan sonra, verdiğiniz bilgiler ışığında değerlendirme yapıp cilt bakım programınızı hazırlayacağım. Cilt bakım programında tüm ürünlerin kullanım şekilleri, yapmanız gerekenler ve önerilerim yer alacak. Daha sonra size programınızla ilgili detaylı bir bilgilendirme yapacağım.

Ürün seçimlerimi -etkin sonuçlar almak ve güçlü cilt bakım programları oluşturmak adına- etkinlikleri kanıtlanmış ve cilt sağlığı konusunda uzman dermokozmetik, doğal veya organik içerikli markalardan yapıyorum.

 Önemli Hususlar

  • Cilt bakım programınızı formda verdiğiniz bilgiler ışığında hazırlayacağımdan formu doldururken objektif olmanız ve doğru bilgiler vermeniz çok önemlidir. Tüm sorulara eksiksiz bir şekilde yanıt vermelisiniz.
  • Cilt bakım programınız cilt bakım ürünleriyle ve uygulamalarla giderilebilir, önlenebilir durumlar için oluşturulmaktadır.
  • Cilt bakım programınızı cilt bakımınızda bütünlüğü sağlayacak (temizleyici, tonik, nemlendirici, maske, peeling, serum, göz kremi, güneş koruyucu vb.) günlük ve haftalık cilt bakım rutininizi içerecek şekilde hazırlayacağım. Programızdaki belli ürünleri seçip almayı tercih ederseniz bakımın ve tedavinin etkinliğinin değişebileceğini unutmayın.

Cilt Bakım ve Kozmetik Danışmanlığı ihtiyacınız olan cilt bakım rutinini sağlamakla kalmayıp sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşmanıza da yardımcı olacaktır.

Sevgiyle ve doğal kalın.


İlginizi Çekebilir


Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: