Ultrasonic Peeling ile Evde Cilt Bakımı

Ultrasonic Peeling Ne İşe Yarar

Benim için güzellik iki yönlüdür: Estetik güzellik ve sağlıklı güzellik. Estetik güzellik görecelidir. Yani kime göre neye göre güzellik. Hatta şimdilerde giyim modası gibi güzellikle ilgili de birtakım trendler var. Ufak dokunuşlarla yapılan estetik uygulamalara karşı olmadığımı söylemeliyim. Ama ben güzelliği hep sağlıkla bir tutarım. Sağlıklı cilt estetik açıdan size güzel bir görünüm sağlamakla kalmaz aynı zamanda zihinsel olarak da kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Cilt bakımı sağlıklı güzelliğin olmazsa olmaz adımıdır.

Evde yapılan cilt bakımı güzellik merkezinde yapılan cilt bakımlarının tamamlayıcı adımıdır. Eğer güzellik merkezinde bakım yaptırmıyorsanız, o zaman evde baştan sona güçlü ve etkili bir cilt bakım rutini uygulamalısınız. Ultrasonic Peeling cildi temizleme ve ölü deriden arındırma adımlarında etkili bir profesyonel bakım sunmaktadır. Hem de evinizde! Ultrasonic Peeling cihazları önceleri perakende kullanım için piyasada bulunmuyordu, hatta ben de yurt dışından almıştım; ama şimdi perakende satışına da rastlamak mümkün.

Ultrasonic Peeling ultrasonik ses dalgalarıyla derinlemesine bir bakım sağlıyor. Ultrasonik ses dalgaları cildin alt katmanlarına inebiliyor. Etkili bir cilt bakımı deri altına inebilen uygulamalarla mümkün olmaktadır. Bu sayede sağlıklı cilt görünümü sağlanmış olmaktadır.

Reklamlar
Reklamlar

Bu cihazla cildi ölü deriden arındırıyor ve gözenek temizliği yapabiliyorsunuz. Ultrason teknolojisi aynı zamanda güzellik sektöründe anti-aging uygulamalarında kullanılan bir teknolojidir. Ultrasonic Peeling ile uygulama yaptıktan hemen sonra cildinizdeki gerilme ve lifting etkisi benim gibi sizin de hoşunuza gidecektir.

Ultrasonic Peeling Ne İşe Yarar

Kullandığım cihazda dört özellik bulunuyor: Peel, Tone, Clean, Lift. Ben sadece peeling ve clean özelliklerini kullanıyorum. Cihazın çalışma şiddetini kademeli olarak ayarlayabiliyorsunuz. Özelliklerin dalga atış hızı ve boyutu farklı. Örneğin peeling özelliği kesintisiz ve yoğun atışla, clean özelliği ise kesik kesik tek atışla işlev yapıyor. Kaç dakika uygulama yapacağınızı ayarlayabiliyorsunuz. Süre sonunda cihaz kendiliğinden kapanıyor. Ben cihazı her uygulama için maksimum 9-10 dakikaya ayarlıyorum. Cihazın ucunda metal bir spatula bulunuyor. Cihazı yüzünüzdeki kasların yönüne doğru yanal hareketlerle gezdirerek uygulayabilirsiniz.

Ultrasonik ses dalgalarının antibakteriyel özelliği olduğundan yüzünüzde sivilce ve akne varsa clean özelliği bu oluşumların gerilemesine yardımcı olacaktır.

Ultrasonic Peeling uygulaması yaparken üzerinizdeki takı ve saat gibi metal eşyalarınızı çıkarmanızı öneririm. Çünkü ultrasonik ses dalgaları bu aksesuvarlarla etkileşime girerek titreşim yaratabiliyor.

Kullanım sıklığını herkesin kendi cilt tipinin ihtiyacına göre uygulaması daha doğrudur. Cildinizde pürüzler, siyah nokta oluşumlarını yoğun şekilde yaşıyorsanız haftada bir temizleme yaparak bu birikimlerin oluşmasına izin vermeden müdahale etmeniz doğru olacaktır. Peeling işlemini ise yine ihtiyaca göre 15-20 gün aralıklarla yapabilirsiniz.

Derinlemesine bir temizlik yaptığı için deri altındaki birikimler yüzeye çıkacağından uygulamanın sonunda antibakteriyel bir ürün kullanmanızı öneririm. Üzerine nemlendirici, serum ürünü uygulayabilirsiniz. Unutmadan söyleyeyim, uygulama öncesi cildinizi günlük kullandığınız temizleme ürünü ile temizlemeyi es geçmeyin.

Ultrasonic Peeling ciltteki kan dolaşımını hızlandırdığı için kısa süreli bir kızarıklık yaşayabilirsiniz.

Tüm cilt tiplerinin kullanabileceği ultrasonic peeling özellikle kozmetik peeling ve maske ürünleriyle arası pek iyi olmayan hassas ciltlerin sevebileceği bir uygulama olarak iyi bir seçenektir.

Sevgiyle ve doğal kalın.


İlginizi Çekebilir


“Ultrasonic Peeling ile Evde Cilt Bakımı” için 2 cevap

  1. Merhaba,

    Cihazdan memnun musunuz?

    Beğen

    1. Merhaba. Profesyonel bakımı evde uygulamak isteyenler için teknolojisi itibariyle en iyisi. Bu özelliği ile evde kullanılan diğer cilt bakım cihazlarından ayrılıyor. Evet çok memnunum 🙂

      Beğen

Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: