Cilt Bakımında Yeni Trend Minimalist Cilt Bakımı

Cilt Bakımında Yeni Trend Minimalist Cilt Bakımı

Günümüzde hayatın her alanında sadeleşme yaşıyoruz. Evimizi, kıyafetlerimizi, tatil programlarımızı sadeleştiriyoruz. Ve kendimizi. Abartının bizi yorduğunu, benliğimizden uzaklaştırdığını fark etmeye başladık. İşte adına minimalizm denen bu akımın cilt bakımı ve kozmetik sektörü için de bir karşılığı var: Minimalist Cilt Bakımı.

Piyasada gördüğümüz onlarca ürün arasından hangisini seçeceğimizi şaşırmışken bir de sekiz, on adımlık cilt bakım rutini uygulamaya çalışırken yoruluyoruz. Çoğumuz bu uygulamalardan sonuç alamıyoruz. Ekonomik olarak bize pahalıya mal olduğu gibi daha iyisini bulmaya çalışırken cildimizi mahvediyoruz! 

Cildimiz, üzerinde prova yapılmayacak kadar değerlidir. Minimalist Cilt Bakımı sadece bir trend değil, yaşam tarzının bir parçasıdır. Cildimize ve doğaya verdiğimiz değeri göstermek için doğal cilt bakım ürünlerini kullanmak ve keşfetmek doğru bir karardır.

Neden Minimalist Cilt Bakımı

Sadeleştirilmiş veya Minimalist Cilt Bakımının çok adımlı cilt bakım rutini uygulamalarının karşısında durduğu ve dünyanın bu yönde eğilim göstermeye başladığı görülmektedir. İngiltere’deki kadınların %28’i cilt bakım ürünleri sayısını azaltmaktadır. Yüz temizleme mendilleri, tonikler, gündüz ve gece kremleri, renkli kozmetikler gibi cilt bakımı ve kozmetik ürünlerini daha az satın almaktadırlar.

İnsanların Minimalist Cilt Bakımı trendini tercih etmelerinin birkaç nedeni vardır:

Zaman ve para tasarrufu. Çok adımlı cilt bakımı rutinlerindeki bu kadar çok ürünü almak zorunda kalmadan pratik bir şekilde ve daha az zaman harcayarak düşük maliyetle bu işi halledebiliyorlar.

Cilt bakım rutinlerinden istediği sonucu alamayanlar kendi ciltlerinin kötü olduğunu düşünüyorlar. Yeni ürün ve adımlar eklemeye çalışıyorlar. Ciltlerini daha fazla iyileştirme hayaliyle yeni ürünleri deneyenler de var. Daha basit ve hedefe odaklı ürün kullanmak bu işin anahtarı olabilir.

Bir diğer sebep; Minimalist Cilt Bakımı ve doğal cilt bakımı sevenler ve bu ürünleri tasarlayanlar daha fazla sorumlulukla ve dünya bilincine sahip tüketim konusunda ilham alarak hareket etmektedirler. Bu trend daha temiz içerikle, daha az ambalaj atığı oluşturmaya ve kozmetik kullanımının sürdürülebilirlik konusunda katkı sağlamasını hedeflemektedir.

Özetle Minimalist Cilt Bakımı;

  • Kolaylık, zaman ve para tasarrufu,
  • Daha hedef odaklı cilt bakımı,
  • Daha az ürün daha az atık ve daha sürdürülebilir tüketim 

anlamına gelmektedir.

Cilt Bakım Rutininizi Nasıl Kolaylaştırabilirsiniz

  • Yalnızca gerekli adımları ekleyin.
  • Birden fazla adıma hitap eden veya birden fazla kullanımı olan çok amaçlı ürünleri kullanın veya kendi ürününüzü formüle edin!
  • Ürününüzü bitene kadar kullanın.
  • Bir ürünü başka bir ürüne başlamadan önce bitirin.
  • Sevdiğiniz ürünleri bulun ve onlara sadık kalın. Daha az seçenek daha az stres demektir.

Evde pratik cilt bakımı uygulamak isteyenler için Minimalist Cilt Bakımı kolay bir seçenektir. Az ama öz her zaman en iyisidir. Doğru cilt bakımı için doğru kozmetik seçimi yapmak sürdürülebilir bir dünya ve bilinçli tüketim için uygulanması gereken bir yöntem olmalıdır. 

Sevgiyle ve doğal kalın.

Reklam

İlginizi Çekebilir


Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: