Terazi Akrep ve Yay Burçlarının Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

Burçların Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

Burçların özelliklerini ve onları destekleyen, dengeleyen esansiyel yağları anlattığım  dizinin üçüncüsü Terazi, Akrep ve Yay burcu üyelerini ilgilendiriyor. Hemen burcunuzu bulun ve okumaya başlayın! Sevdiklerinizi, iş arkadaşlarınızı unutmayın. Onların da aromaterapiye ihtiyacı var.

Terazi Burcu

Terazi Burcu Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

Terazi, burçlar kuşağının yedinci burcudur. Hava grubundadır. Gezegeni Venüs aşk ve güzellikle ilgilidir. Teraziler çevrelerinde uyum ve güzellik yaratma arzusuyla çekicilik ve diplomasi yeteneğine sahip olacaklardır. Adalet ve uyum, bu açık fikirli burcun insanları için temel hedeflerdir. Terazi burcunun sembolü terazidir. Sloganı “Dengeliyorum” olan Terazi burcu için denge, eşitlik, sakinlik ve nesnellik vardır. 

Özellikleri ve Uygun Esansiyel Yağlar

Reklamlar
 • Terazi ortaklığın burcudur. Terazilerin dengesi gibi, Terazi burçları ikili olarak eşleştirildiklerinde en iyi durumdadırlar. Terazi, başkalarıyla birebir olarak çalışan danışmanların ve profesyonellerin burcudur. İlişkide doğru dengeyi sağlamak için çok çalışırlar ve içgörü alışverişinde bulunma ve fikir alışverişi yoldaşlığından hoşlanırlar. Biberiye, zencefil, nane, melisa, günlük, okaliptüs, kakule, fesleğen ve limon otu yaratıcılığı teşvik eden ve yeni fikirler ortaya çıkaran esansiyel yağlardır.
 • Teraziler kendilerini diğer insanlar aracılığıyla görme eğilimindedir. Negatif insanların etrafında iseler, kendileriyle ilgili olumsuz bir görüşü benimserler. Bu yüzden Teraziler için çevrelerinde güvenebilecekleri iyi insanların olması çok önemlidir. Diğer insanlar Terazilerin aynası gibidir. İmajlarını şekillendirir ve kendilerinin en olumlu ya da en olumsuz yönlerini görmelerini sağlar. İyimser bir yaşam partneri seçmek, bir Terazi için çok önemlidir. Evlilik hayatlarının temelini oluşturur. Huzurlu ve samimi bir evde birlikte yaşarken çok mutlu olurlar. Bir yeri uyum ve huzurla dolduran esansiyel yağlar papatya, lavanta, selvi, gül, sandal ağacı, yasemin, ıtır, neroli ve misk adaçayıdır.
 • Teraziler çatışmadan kaçınırlar, nefret ettikleri bir şeydir. Bu, onları başkaları arasında çok popüler kılar. Ancak aynı zamanda onların inancı olsun ya da olmasın birinin bakış açısına katılacak gibi göründüğü için, kararsız ve zayıf görünmelerine de neden olabilir. Denge ve uyum Terazi için o kadar önemlidir ki dengesizliğin kaynağını kabul etmek ve doğrudan ele almak yerine yalnızca konuların yüzeyinde var olan “Yanlış” bir uyum yaratarak bir durumda dengeyi bulmaya çalışabilir. Bu özellikle yakın kişisel ilişkilerde zararlıdır. Terazi’nin ilkel bir sevmeme korkusu vardır. Dolayısıyla Terazi, bir şey söylemek yerine bir şeylerin yanlış olduğu açık olsa bile gerilimin artmasına izin vererek “Umurumda değil.” diyecektir. Çok pasif agresif olabilir. Bu yapısı onu yüzleşmekten kaçınmak için bir “Evet” kişisi olma olasılığına yönlendiriyor. Vetiver, günlük, gül ağacı, biberiye, karabiber, sedir, çam ve melisa daha güçlü bir benlik duygusunu destekleyen esansiyel yağlardır.
 • Venüs tarafından yönetilen Terazilerin doğal bir güzellik ve zevk sevgisi vardır. Ama Teraziler maddi nesnelerdeki güzelliği görmek yerine diğer insanlardaki güzelliğe daha çok değer verir. Zarafet, kibarlık ve çekicilik Venüs’ün armağanıdır. Teraziler hostes, dekoratör ve sanatçı olurlar. Venüs’ün diğer tarafı tembelliktir. Bazen gün boyu aşırı rahat olan bir Terazi bulabilirsiniz. Aynı madalyonun sadece iki yüzü. Ancak hangi tarafta olurlarsa olsunlar, Teraziler her zaman büyüleyici ve mükemmel şeyi tam olarak söylenmesi gereken anda söyleme konusunda ustadırlar. Kendilerini güzel sanatlarla kuşatmaktan zevk alırlar. Ancak iyi insanlar arasında çok daha mutlu olurlar. Örneğin; operada, tiyatroda ya da en iyileriyle sohbet edebilecekleri sofistike bir kokteyl partisinde. Parti durumunda en iyi sonucu ortaya çıkaran esansiyel yağlar, günlük, paçuli, ylang ylang, biberiye, nane, bergamot, okaliptüs ve limondur.
 • Terazinin gölge burcu rekabet ve yüzleşmenin burcu olan Koç burcudur. Diplomasi adaletsizlikten, zulümden ve hoşnutsuzluktan nefret eden Terazinin güçlü özelliğidir. Öyle ki, bazı Teraziler bir zulüm ya da adaletin yetersizliği ile yüzleşirken ironik bir şekilde tatsız ve acımasız olurlar. Koçun gölgesi kendini gösterir. Bununla birlikte, Terazi gölgeyi kucaklarsa ve Koç’un armağanlarının -cesaret ve açık sözlülük- içinde olduğunu anlarsa, kendi dünyasında gerçek ve iyilik için etkili bir güç haline gelir. Cesareti teşvik eden esansiyel yağlar kakule, günlük, mercanköşk, elemi, selvi, sedir, portakaldır.

Terazinin armağanı, her bir katılımcının değişimden aynı faydayı sağladığı karşılıklı olarak yararlı durumlar yaratma yeteneğidir. Teraziler, bir durumu değerlendirirken adalet için çabalar. Genellikle bir çıkmazın her iki tarafını da görebilirler ve her iki taraf da kazandıklarını hissederek sorunu çözebilirler. Bu nedenle; adalet, uyum, tarafsızlık ve diplomasi bulmanız gerekiyorsa, Terazi için bir çağrı yapın. Denklemin her iki yönünü de göreceksiniz.

Akrep Burcu

Akrep Burcu Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

Akrep, burçlar kuşağının yedinci burcudur. Su grubundadır. Akrep tamamen ölüm ve yeniden doğuşla ilgilidir. Derinlere iner, yenilenme vaadini bekler. 

Özellikleri ve Uygun Esansiyel Yağlar

 • Akrepler algısal ve sezgiseldir. Bu nedenle iyi bir şifacı olabilirler. Onları psikoterapist, danışman gibi işlerde bulabilirsiniz. Akrep’in hastasının/danışanın derinliklerini içgörü ile görme yeteneği nedeniyle, hastayı korkusuzca kendi karanlık psikolojik ve duygusal alanlarına gitmeye teşvik edebilir. Müşteriye güçlü bir destek ve güven duygusu vererek, onlara kendi kişisel dünyalarını görmeleri için ışık sunarlar. Bu derin iç dünyaya doğru yolculuğa yardımcı olabilecek esansiyel yağlar; günlük, paçuli, elemi, neroli, mür, ardıç, selvi, sandal ağacı, benzoin, sedir ve vetiverdir.
 • Akreplerin güçlü bir iradesi vardır ve genellikle istediklerini alırlar. Başarmış olmalarına karşın genellikle çoğu takıntılarının peşinde koşmakla ilgilenmezler. Kararlı zihinleri güçlü bir hayatta kalma içgüdüsünü destekler ve o anda onları neyin memnun edeceğini tam olarak bilirler. Akrepler sahiplenici, kıskanç, takıntılı, manipülatif ve kontrolcü olabilir. Kendi yollarını isterler ve genellikle ne pahasına olursa olsun elde edeceklerdir. Savunmacı, yıkıcı yanları, onlarla karşılaşan herkesi yok edebilir. Akrebin kinci ve acımasız doğasını yumuşatabilen esansiyel yağlar; sandal ağacı, adaçayı, lavanta, selvi, vetiver, gül, ıtır, mercanköşk ve papatyadır. Bu yağlar, Akrep’in bulunduğu odadaki atmosferi ve kızgın iklimin titreşimini değiştirebilir.
 • Öfkeden sonra bir Akrep suçluluk duygusuna yatkındır. Çünkü gerçekte, yıkıcı çizgisinden gerçekten pişman olurlar. Yasemin, gül, adaçayı, ardıç, limon, çam ve selvi kullanmak genellikle suçluluk duygusunu hafifletebilir.
 • Akrepler son derece sadık arkadaşlar olabilir. Bu nedenle bir Akrep’in yaptığı her şey -hem iyi hem de kötü için- yoğun ve tutkuludur. Akrepler kendilerine yapılan büyük bir iyiliği ve de zararı asla unutmazlar. Her ikisini de on misli karşılığıyla geri ödeyeceklerdir.
 • Akrep, üreme organları da dahil olmak üzere yenileyici organları yönetir. Burada Akrepler enerji üretir ve tutkulu doğalarını merkezler. Üreme organlarını destekleyen esansiyel yağlar; adaçayı, ıtır, melisa, papatya, selvi, yasemin, gül ve zencefildir.

Bu kadar tutkulu, güçlü ve kararlı olmak Akrepleri çok sıkı bir arkadaş yapar. Onlara sorana kadar ne düşündüklerini asla tam olarak bilemezsiniz. O kadar doğrudan ve dürüst bir cevap alırsınız ki uçup gideceğinizi hissedebilirsiniz. 

İster sizi sevsinler ister sizden nefret etsinler, bunu tüm varlıkları ile yaparlar. Bu yüzden onların kuyruklarından kaçının ve bir Akrep ile çıktığınız yolculuğun derin, karanlık ve güçlü olacağını bilin.

Yay Burcu

Yay Burcu Özelliklerine En Uygun Esansiyel Yağlar

Zodyakın dokuzuncu burcu olan Yay, bir Sentor -insan ve at görünümlü yaratık- kılığında okçu olarak sembolize edilir. Sentorlar mitolojide yarı insan/yarı canavardır ve edebiyatta her zaman son derece zeki ve saygın yaratıklar olarak görülmüştür. Ancak Sentorların asabi, asi ve pratik olduğu da biliniyor. Yaylar için de öyle. Bu entelektüel, açık fikirli, dışa dönük insanların da dogmatik, duyarsız ve ateşli bir yanları vardır. Bu da Yay’ın değişken bir ateş burcu olduğu düşünülürse uygun bir durumdur. Değişebilirlik, onlara özgürlük ve bağımsızlık ve aynı zamanda zeka ihtiyacı verir. Ateş onlara dürtü, sabırsızlık ve savurganlık verir. 

Özellikleri ve Uygun Esansiyel Yağlar

 • Jüpiter tarafından yönetilen Yaylar, layık olduklarını düşündükleri şeyi gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Onlar düşünceyi tezahür ettiren pozitif düşüncenin başlıca örnekleridir. Yaylar istediklerini alırlar. Çünkü bunu hak ettiklerine inanabilirler ve sonra tezahürü elde edecekleri bir gerçeklik yaratırlar. Bir Yay iseniz ve hak ettiğinizi hissettiğiniz şeyi almıyorsanız, kendine değer vermenize ve öz saygınızı desteklemeye yardımcı olabilecek esansiyel yağlar; sandal ağacı, gül ağacı, elemi, vetiver, ylang ylang, ıtır, gül, sedir ve yasemindir.
 • Yaylar Jüpiter’in etkisi sayesinde maceracıdır ve özgürlüklerini severler. Yeni yerler keşfetmekten hoşlanırlar. Belki de seyahat etmek için pilot ya da uçuş görevlisi olabilir ya da yabancı kültürleri ve egzotik ortamlari keşfetmek için diplomatik hizmete yönelebilirler. Arkeolojik kazıları keşfetmek bile onu büyüleyecek, bir şey elde etmek için risk alma unsuru olan Yayı memnun edecektir. Özgürlüğü ve macerayı teşvik eden esansiyel yağlar; çay ağacı, okaliptüs, vetiver, ıtır, kekik, gül, misk adaçayı, melisa ve biberiyedir.
 • Bir parti veriyorsanız, bir Yay davet edin. Eğlenceyi seven, çekici, zeki ve coşkulu biriyle konuşacaksınız. Çoğu Yay doğal komedyendir. Hikayeleri daha eğlenceli hale getirmek için genellikle abartılı bir şekilde anlatırlar. Birçoğu, bir konuyla ilgilendiğinde konuyu derinlemesine araştıracak ve sonra bilgiyi dinlemek isteyen herkesle paylaşacak öğretmenler ve filozoflardır. Onlar harika iletişimcilerdir. Ancak zaman zaman aşırı istekli ve dogmatik olabilirler. Genellikle düşünmeden önce konuştukları bilinmektedir. Bir partide ya da sınıfta bir Yay için en iyi sonucu veren esansiyel yağlar; paçuli, nane, fesleğen, ardıç, günlük, çam, biberiye, neroli, melissa, adaçayı, greyfurt, misk adaçayı ve bergamottur.
 • Yaylar, okumak yerine hayatı deneyimlemek istedikleri için dış dünyaya eylem yoluyla cevap verirler. Açık fikirli, istekli doğaları başkalarına işleri başlatmaları için ilham vermeye yardımcı olur. Bu yüzden birçok Yay etkinlik planlayıcı, ilham verici konuşmacılar ve yaşam koçlarıdır. Onlar aynı zamanda sözcü olarak doğarlar ve gerçeğe alternatif gerçeklikler yaratabilirler. Bu da onları iyi politikacı ve satış personeli yapar. Kasıtlı olarak aldatmazlar. Ancak bazen bir fikir ya da bir araba satmak için fazlasıyla temsil ederler. Doğruluk ve iletişimi teşvik eden esansiyel yağlar; günlük, ıtır, greyfurt, fesleğen, nane ve biberiyedir.
 • Yay, kalçaları ve uylukları yönetir. Enerji engellendiğinde ya da dengesiz olduğunda Yaylar bu bölgede ağrı yaşayabilir. Bel ağrısı, üreme organlarındaki sorunlar, bacak ağrısı, siyatik Yayların hassas olduğu zorluklardan bazıları olabilir. Ayrıca kötü kararlardan kaynaklanan bağımlılıklara ve hastalığa eğilimlidirler. Onlar maceracı risk alan kişilerdir ve zorlu bir mücadelenin tadını çıkarırlar. Pozitif sağlıklı olanların yanı sıra olumsuz telaşlar aramaya eğilimli olabilirler. Doğuştan gelen güvenleri ve dürtüleri hipertansiyon ve stres bozukluklarına yol açabileceğinden, çok hızlı ve aşırı derecede aceleci davranmamaya dikkat etmeleri gerekir. Bağımlılık yapıcı doğaya yardımcı olan yağlar; vetiver, fesleğen, günlük, ardıç, misk adaçayı ve bergamottur. Yaylara stres ve gerginlik için yardımcı olan esansiyel yağlar; papatya, ıtır, lavanta, mercanköşk, melisa, neroli, sandal ağacı, günlük, ylang ylang, yasemindir.

Yaylar, istediklerini yapmak istedikleri zaman, yaptıklarını nasıl gerçekleştireceklerini seçerek yapma özgürlüğünü severler. Aşırılık ve abartıyı davet ederler ve hem entelektüel hem de fiziksel olarak kendilerine meydan okumaktan zevk alırlar. Eğlenceli, iyimser ve genellikle şanslıdırlar. Sözün kısası; bir Yay ile oynarken her şeyi olduğu gibi alın. Yay olmasaydı, hayat gerçekten de sıkıcı bir yer olurdu!


İlginizi Çekebilir


Yorum

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: